| Angellx3 a întrebat:

Buna happy Vreau si eu niste statusuri frumoase, nu foarte lungi despre : viata, dragoste, cuplu, prietenie. Si niste versuri frumoase tot asa din melodiii dau FUNDA :*

15 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Si alte 328565716565216 de persoane au pus aceeasi intrebare pe TPUhappymori daca dai un search inainte sa pui intrebarea? si s-a mai inventat si google, stiai?

| Hieer a răspuns (pentru ladyMillion):

Uite poate ea nu a gasit. Daca nu stii sa raspunzi la intrebare..nu te m-ai baga in seama. Du-te si fa altceva

| Angellx3 explică (pentru ladyMillion):

Te-am obligat sa raspunzi la intrebare. wtf straight face

| ladyMillion a răspuns (pentru Angellx3):

M-a obligat nevoia sa-ti raspundlaughing)ti-era lene sa cauti sau care-i treabalaughing?

| Angellx3 explică (pentru ladyMillion):

Si daca eu nu vreau sa caut? de aia s-a inventat TPU ca daca toti am cauta pe google ce s ar intampla cu TPU;

| ladyMillion a răspuns (pentru Angellx3):

Puteai sa cauti si pe TPU nu doar pe google...cum am zis si mai sus, si alte persoane au pus aceeasi intrebarehappyera mai simplulaughing)

| ladyMillion a răspuns:

M-a obligat nevoia sa-ti raspundhappylaughing)ti-era lene sa cauti sau?laughing

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,uite aici:
1. Statusuri de prietenie:

Daca maine ar fi sa mor, inchid ochii si voi zambi ca stiu ca o sa am la capul meu prietenii.

Si poti sa-mi iei ce vrei, cand am langa mine toti prietenii mei!

Nu sunt singura in ploaie si vant, am cei mai buni prieteni de pe pamant!

Ea nu e sora mea pe bune, dar am avut noroc ca am gasit-o prin atata lume.; x

Intre noi au existat doar interese...Si acum nu mai suntem amandoua. Ai fost una dintre persoanele perverse...Care stii bine, nu ne placeau noua!

Decat sa te prefaci ca-mi esti prietena mai bine prefa-te ca-mi esti dusman

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin...

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Nu rupe firul unei prietenii pentru ca chiar daca il legi la loc... nodul ramane.

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Sa te certi cu prietenii din motive tampite.Sunt lucruri care dor...si totusi obisnuite!?

2. Statusuri de indiferenta:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroi

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte!

Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de atat nu ai fost niciodata.

O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe ganduri! Te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist. De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!

Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji.

3. Statusuri despre viata:

Lumea vorbeste prostii, ca sa te schimbe si te minte.Numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte!

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte...

E doar un vis frumos care se tot repeta si doar in visul meu gasesc lumea perfecta!

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa.Zambeste chiar daca treci printr`o pasa proasta!

De-as afla ca maine mor sau peste o ora. Viata merge inainte cu mine sau fara

Mii de voci in capu` meu imi spun:''Heyy! Incearca sa te aduni!''. Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni

Fericirea nu sta-n plic. Poti sa razi si fara sa fumezi nimic!

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin...

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

Incerc sa ascund calvarul numit depresie...Si zambesc fals doar pentru buna impresie!

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie...

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.

Nu-ti strica viata pentru niste vise...

Am invatat ca oricat ai plange...lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat. Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat. Ea m-a ajutat incet, incet sa devin ce sunt acum. Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

De cele mai multe ori, iertarea e primul pas catre fericire!

Din durerea altora...nu vei face fericirea ta!

Nu mai sunt fetita ce-o stiai tu mai demult. Poate nici n-ai observat. De la un timp am mai crescut!

Daca mi-ai fi spus de la inceput. Astazi nu am fi ajuns doi straini sub acelasi cer.
Pa-pa!happy

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Hieer a răspuns:

*De obicei dam celorlalti ceea ce am vrea sa primim noi de la ei.

*Am învățat că dacă cineva nu te iubește așa cum vrei tu nu înseamnă că nu te iubește din tot sufletul.

*Toţi căutăm dragostea dar când o găsim, ne dorim să nu o fi găsit.

*Bărbații intodeauna doresc să fie prima iubire a unei femei - femeile doresc să fie ultima poveste de dragoste a bărbaților.

*Citesc în ochii tăi albaștri fericire și iubire, nu te gândi nici un moment că îmi stă gândul la despărțire… Te iubesc!

Sper ca te-am ajutat!happy

| tpuforyou a răspuns:

Hai cu funda ))))
scrie>ti greselile si vei deveni mai puternica! scrisa de mine nu copy >paste!

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| Rawwrr a răspuns:

Bună, uite câteva statusuri :

- Când îţi spun să pleci, nu pleca. Dacă mi-aş dorii să nu te văd, aş pleca eu.
- Chiar dacă îţi ceri scuze, uneori lucrurile rămân la fel.
- Întotdeaua va exista o altă zi. Alte poveşti, alte zâmbete...
- Unii oameni trebuie să se despartă ca să îşi dea seama că sunt făcuţi să rămână împreună.
-Un bărbat adevărat nu e cel ce cucereşte o mie de femei, ci cel care le refuză pe toate pentru una!
- Toţi iubesc calităţile, mai rar găseşti pe cineva care să îţi iubească defectele.
-Nu ştiu ce vrei să faci cu viaţa ta, dar te rog, nu mi-o distruge pe a mea!
-Să recunoaştem, nu contează cât îţi spui ţie însuţi că nu îţi pasă. Inima ta spune adevărul.
-Nu trec orice cu vederea, dar la cei dragi fac o excepţie.
-Pur şi simplu, unii oameni sunt ca norii. Atunci când dispar... ziua devine mai frumoasă.
- Viaţa e prea scurtă pentru a fii altceva decât fericit! happy
-E ciudat, cu atâtea jucării ân lume, oamenii aleg să se joace cu sentimentele?!
-Ceva imposibil în viaţă : Inima şi creierul să spun te iubesc aceleiaşi persoane.
- Mi-a treut sau îmi va trece.

Sper că te-am ajutat! Baftă.

| Chiorix a răspuns:

Bună angellx3!

Uite aici nişte statusuri

1.Despre viaţă
-Pretuieste fiecare clipa din fiecare zi, pentru ca fiecare clipa reprezinta un dar.
-Adevaratele valori in viata sunt cele ce transcend ceea ce vedem si simtim. Ele sunt daruri de la Dumnezeu ce tin de spirit, cum ar fi: bucuria, prietenia si dragoste.
-Gandeste-te la lucrurile pe care le-au facut altii si care ti-au inseninat ziua, iar apoi concentreaza-ti eforturile sa faci lucruri asemanatoare pentru cei din jurul tau
-La sfirsitul fiecarei zile, opreste-te putin si fa o mica evaluare. Daca in inima simti manie sau alte emotii negative, dale drumul. Rosteste o rugaciune, cerandu-i lui Dumnezeu sa le ia de la tine. EL se va ocupa de restul
-Daca ai intelege si ai crede cu adevarat ca nu ai fost adus in lume sa ajungi in varf cu orice pret, ci sa-l iubesti pe Dumnezeu si pe aproapele tau, nu ai fi invidios sau frustrat cand altii par sa ajunga mai sus cu mai putin efort
-Ca sa iti atingi scopul trebuie sa faci mereu ceva: orice ar putea sa te aduca putin mai aproape de el. Pasii mici sunt mai buni decat stagnarea
-Asteapta-te lalucruri ce survin pe neasteptate si chiar la mai mult de atat. Fii cu zambetul pe buze in ciuda problemelor si esecurilor, si in cele din urma vei iesi la liman, indiferent de situatie
2.Despre dragoste
-Adevaratele valori in viata sunt cele ce transcend ceea ce vedem si simtim. Ele sunt daruri de la Dumnezeu ce tin de spirit, cum ar fi: bucuria, prietenia si dragoste
-Casatoria poate fi comparata cu un cont bancar comun. Cu cat mai multa dragoste depune fiecare, cu atat mai mare va fi fondul vostru comun
-Dragostea lui Dumnezeu este cea mai mare forta imaginabila. Poate crea viata, ierta pacate si schimba vieti. Nu exista nici o lipsa pentru care dragostea sa nu poata face nimic
-Trebuie de multe ori sa adormi cu gandul la o persoana, ca apoi sa te trezesti alaturi de ea
-Sa-ti spun ce m-a facut sa fiu atent la ea. felu-n care mergea. felu-n care vorbea. felu-n care tragea cu ochiu sageti direct la mine-n inima
-Vreau sa iti spun ca NU tin la tine si VREAU sa ma lasi in pace, SA nu ma mai cauti si nu NE potrivim, ne DESPARTIM chiar acum. NICIODATA nu am tinut la tine nu TE IUBESC FOARTE MULT... acum citeste doar cuvintele cu litere mari
-Cele mai frumoase cadouri pe care un băiat le poate face unei fete : timpul, atenţia şi toată iubirea lui
3.Despre cuplu
-Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva.
-Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger!
-As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc.
-Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine.
-Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide.
-Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine.
-Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui.
4.Despre prietenie
-Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mamicile noastre nu ne-au putut face surori.
-Ea mi-e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a inceput.
-Si stiu ca atunci când o sa ne fie greu. o sa ne fie bine pentru ca eu te am pe tine si tu ma ai pe mine. Lasa lumea sa vorbeasca. e invidioasa pe prietenia noastra.
-Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
-Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.
-Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare.
-Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
-Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.

Sper că ţi-a plăcut!