| adinutzadina a întrebat:

Buna vreau si eu niste statusuri gen:mai pierdut... fundalove strucklove strucklove struck

7 răspunsuri:
| Roxana6277 a răspuns:

Statusuri de despartire sau ceva de genul te referi?
Uite:
am invatat ca dupa altul tot un altul vine acelesi replici acelasi te iubesc mi-e dor de tine.
uh ai plecat nici macar nu m-ai sarutat, eu inca te mai iubesc pentru ca ai fost prima mea iubire eu am stiut ca uh nu mai iubit de la inceput dar eu am lasat totul dupa tine sa vad la ce te duce capu
team ubit odata cu amor nebun.te ubesc si acum dar nu pot sa-ti spun
- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!
- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine… sad
- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…
- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!
- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!
- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca dragostea noastra a apus…?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

| QuitQusifor a răspuns:

Cel ce iubeste nu obtine de la cel iubit decat ceea ce i-a dat el insusi

Stii rutina… Tu imi scrii mesaj…si eu il ignor.

Am invatat ca opusul dragostei nu este ura…ci indiferenta!

.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altzii sa fiu

Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba.

apare o intrebare.pe cine o sa doara mai tare?pe tine ca iti vei aminti de mine in fiecare zi?sau pe mine cand stiu ca nu mai vii?

Asta e felul meu.daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi ShopTi. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta !

'' Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.Si daca am pierdut ceva inseamna ca nu-mi trebuia

Si tu poti fi ranit de o fata . Nu uita ca si baietii plang cateodata

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum

Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • love struck

nimic nu doare mai tare decat un lucru inteles prea tarziu...

Gandeste-te la mine ca la ceva ce ai avut, Ceva ce insa n-ai pierdut; dar a trecut, Pentru ca inapoi nu mai vin. Nu merge!

te minti si acum desi ti-e dor,ai pus orgoliul in fata sentimentelor

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec

ma vrei inapoi?eu nu.nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plang.am mai crescut...:

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute

Cand o vei imbratisa te va durea. Pentru ca in ochii ei se va reflecta doar imaginea mea., stai linistit nu ma ranesti... Chiar ma amuza sa realizez cat de putin GANDESTI !

C ' te uiti mah asa ? Obisnuiestte-te ca d aCum nu mai sntt` a Ta !

Chiar daca n.o mai vezi zambind,chiar daca n.o mai simti venind chiar daca,daca nu.ntelegi cum s.a intamplat,chiar daca doar amintirile.au ramas de atunci cu voi...cat te.a iubit de mult

Ti'ai placut viata...Ti'ai facut viata.da ai pierdut persoana care te iubea si tragea cu tine...in schimb ai castigat multe tarfe

am treqt prin viata ta , uita`ma de vei putea !

Nu incerca sa-i minti ca EA e doar o oarecare, Ca ei stiu ca amintirea ei inca te doare !

Te mai aştept o zi sau poate două şi dacă vii mă fac că ploua

Mi-as dori sa mai fiu fetitsa mika pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante.

Aproape tot se iarta dar nimic nu se uita

In continuare crezi ca totu` iti apartine [ rolling eyes ] – - - - – - Poti sa ai orice … dar nu si pe mine [ winking ] –"

Vii sau pleci...mi`e totuna...va fi altul in locul tau INTOTDEAUNA

Nu spun cã te'am uïtat... Dar nu mã maï gándesc la tïne!

Ti.a promis stiu!Te.a mintit.stiu!El o sa regrete cand e prea tarziu!

Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !

Acum ecoul tau îti spune asa : chiar daca ai puterea sa ascunzi ti-e dor de ea !

| carmen111 a răspuns:

Sa iti dai seama ca ar lipsi ceva.atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta"

""[love struck] Semnez Scrisoarea De Adio Te Pup Si Pa'...N'am Sa Mai Apar Vreodata In Viata Ta!""

Tu tzineai Mult la el,.º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul.

oace ce'ai avut in cap?! :Sm'ai avut in mana, sh m'ai aruncat.

| lowraider26 a răspuns:

In continuare crezi ca totul iti apartine! poti sa ai orice dar nu si pe mine! nu trebuie sa ma cauti iti spun eu unde sunt. in discoteca cu baietii acolo unde mai cunoscut.

iubiree esti uimit pentru ca m-am schimbat nu mai sunt aceeasi pustoaica usor de manipulat

iubeste'o nu-mi pasaa pastreazo de tot dar pe mine cand ma privesti sa ma lingi pe boot

tot ce e frumos trece prea repede ne raman in gand doar amintirile

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Cel ce iubeste nu obtine de la cel iubit decat ceea ce i-a dat el insusi

Stii rutina… Tu imi scrii mesaj…si eu il ignor.

Am invatat ca opusul dragostei nu este ura…ci indiferenta!

. sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu

Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba.

apare o intrebare.pe cine o sa doara mai tare? pe tine ca iti vei aminti de mine in fiecare zi? sau pe mine cand stiu ca nu mai vii?

Asta e felul meu. daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi sopti. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta!

'' Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.Si daca am pierdut ceva inseamna ca nu-mi trebuia

Si tu poti fi ranit de o fata. Nu uita ca si baietii plang cateodata

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum

Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • love struck

nimic nu doare mai tare decat un lucru inteles prea tarziu...

Gandeste-te la mine ca la ceva ce ai avut, Ceva ce insa n-ai pierdut; dar a trecut, Pentru ca inapoi nu mai vin. Nu merge!

te minti si acum desi ti-e dor, ai pus orgoliul in fata sentimentelor

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec

ma vrei inapoi? eu nu.nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plang.am mai crescut...:

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute

Cand o vei imbratisa te va durea. Pentru ca in ochii ei se va reflecta doar imaginea mea., stai linistit nu ma ranesti... Chiar ma amuza sa realizez cat de putin GANDESTI!

C ' te uiti mah asa? Obisnuiestte-te ca d acum nu mai sntt` a Ta!

Chiar daca n.o mai vezi zambind,chiar daca n.o mai simti venind chiar daca, daca nu. ntelegi cum s.a intamplat, chiar daca doar amintirile.au ramas de atunci cu voi...cat te.a iubit de mult

Ti'ai placut viata...Ti'ai facut viata.da ai pierdut persoana care te iubea si tragea cu tine...in schimb ai castigat multe tarfe

am trecut prin viata ta, uita`ma de vei putea!

Nu incerca sa-i minti ca EA e doar o oarecare, Ca ei stiu ca amintirea ei inca te doare!

Te mai aştept o zi sau poate două şi dacă vii mă fac că ploua

Mi-as dori sa mai fiu fetita mica pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante.

Aproape tot se iarta dar nimic nu se uita

In continuare crezi ca totu` iti apartine [ rolling eyes ] – - - - – - Poti sa ai orice … dar nu si pe mine [ winking ] –"

Vii sau pleci...mi`e totuna...va fi altul in locul tau INTOTDEAUNA

Nu spun cã te'am uïtat... Dar nu mã maï gándesc la tïne!

Ti.a promis stiu! Te.a mintit.stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!

Si chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc!

Acum ecoul tau îti spune asa : chiar daca ai puterea sa ascunzi ti-e dor de ea!

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute