| sissy a întrebat:

Vroiam sa va cer un sfat.Sunt la dansuri de mai bine de un an si ma gandesc sa renunt.Motivele sunt ca acolo nu ma inteleg decat cu o fata, vorbesc doar cu ea. Celelalte sunt niste fitoase si singurele lor teme de discutie sunt "cu cine te-ai mai combinat sau cu cati ai fost". Am doua fete la dansuri care au fost cu toti baietii din grupa, chiar si cu cate 3 deodata si cand renunta una la ei se combina cealalta, practic si-l lasa de la una la alta.
Ma gandesc ce o sa fac atunci cand prietena mea nu o sa poata veni...eu ce o sa fac sau cu cine am sa stau?
Nici baietii nu stau cu mine... celelalte fete stau cu baietii, ei le fac ochi dulci si invers dar ei nu stau cu mine...sunt un grup din care eu nu stiu din ce motive nu pot face parte.straight face
Acesta este principalul motiv.Al doilea este ca eu nu sunt cea mai buna la dansat si niciodata nu ma alege cu cu cei buni.
Ce rost mai are sa mergstraight face? chiar nu ma simt bine in atmosfera aia.Toate sunt un grup, toate sunt cu iubitii si toate au fost cel putin cu 10 baieti...si nu sunt deloc multi. Una a fost cu 50 de baieti si este abia in clasa a 8.Va spun ca o cunosc destul de bine si cand ne-am intalnit in oras chiar de fata cu mine a venit un baiat necunoscut si ia cerut numarul de telefon.
Va rog dati-mi un sfat daca sa mai merg sau nu...sau ce sa fac in privinta asta sa ma simt mai bine acolo.De baieti chiar nu pot vorbi.nu am fost niciodata cu un baiat din mai multe motive...de ex ca mereu cei de care imi place mie nu ma plac doar altiistraight face si nici aia nu sunt multistraight face etc
Ajutati-ma va rogsad

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ca sa inteleg: problema ta e, de fapt, de ce nu poti sa te imprietenesti cu fetele astea fitoase pe care, tot de fapt, le invidiezi pentru cat de populare sunt printre baieti?

mira
| mira a răspuns:

Sunteti niste copii si va invartiti intr-un mediu scandalos de imoral. Sper sa nu fie adevarat ce ne spui. Daca totusi situatia este asa cum o prezinti tu, retrage-te.

| lola a răspuns:

Pai eu zic sa iti gasesti alt club.Nu are rost sa renunti daca tie iti place. Daca esti la incepatori logic ca nu poti fi As in ale dansatului...Probabil de aia nu te alege printre "cei buni" pentru ca nu te-ai integrat asa bine.Adica nu esti si tu o fitoasa si nu te-ai cuplat cu 3 deodata.Cauta-ti alt club si [doar] dupa ce gasesti sa te muti ca altfel nu o sa te mai apuci niciodata. Odata o sa iti fie lene sa cauti, odata nu mai ai chef de dansuri si tot asa pana nu mai faci nimic:*

| LuS[z] a răspuns:

Hey. pot spune ca ma trecut prin situatia ta doar ca eu a trebuit sa renunt pentru ca m-am mutat in alta parte si nu am mai putut sa continui.si eu aveam niste invidiosi si niste figurante in grup doar ca mai vorbeam din cand in cand insa mai mult de un ce faci rareori.si eu aveam pe cineva cu care ma intelegeam mai bine si stateam mai mult cu persoana respectiva.
Eu as zice sa nu renunti daca iti place foarte mult si e mai mult decat un hobby.sau ai putea sa te muti la alta grupa unde poate ve3i gasi persoane cu care sa te intelegi.
Eu chiar ma gandesc sa revin la dansuri pentru ca mi-au placut si imi plac foarte mult

| amaadina a răspuns:

Eu zic sa nu mai mergi... in mod normal mergi la dansuri ca sa te distrezi, nu sa te enervezi...
Nu are rost sa mai mergi la dansuri daca nu te simti bine in compania colegilor etc etc...
Si da'le pace la fitzoasele alea... mai nou toata lumea e vedeta [la el/ea pe scara blocului...]

| matza05 a răspuns:

Eu ma flu in aceeashi situatzie ca si tine si eu sunt la dansuri numai ca sunt incepatoare... si m-a bagat in grupa cu avansatzi iar fitzoasele nu ma suport si nici nu ma baga in seama. nu ca as avea nevoie sa fiu bagata in seamahee hee eu una ma distrez f tare cand invatam mishkri noi iar lor nu le iese si mie da le dau peste nas si le arat ca pot si nici nu am d gand sa renuntz eu m-am dus acolo sa invat sa dansez cat mai bine nu ca sa am cu cine ma lua la cearta...
acum tu faci cum crezi ca iti este tie mai bine eu tziam zis cum procedezhappy succes:*

| sissy explică:

M-as muta in alta grupa credeti-ma dar nu pot.aici sunt incepatorii, cei de doi ani si profesionistii de peste 4 ani, deci doar 3 grupe

| sissy explică:

Da Mira este adevarat.Crezi ca daca nu ar fi adevarat v-as mai cere sfaturi? Si bineinteles ca suntem copii, acolo nu sunt adulti, doar ca, dupa cum vezi toate incearca sa se maturizeze mai devreme.
Si mata05, as vreau sa pot fi ca tine doar ca dupa cum am mai spus, pe mine nu ma alege...eu de asta m-am dus sa invat sa dansez pentru ca inainte la peterceri stateam si ma uitam la ceilalti pentru ca eu nu stiu sa ma misc bine.
Si culmea culmilor este ca cele doua, cele mai bune la dansat, pe care le alege sunt alea cu 100 de iubiti.
Cea mai buna este acum cu unu de 21 de ani si cu inca unu cu 2 ani mai mare (ea fiind in clasa a 7) si cealalta ii cu 2 deodata.
Eu le invidiez doar pentru ca sunt populare, nu si pentru ceea ce fac, ca se incurca cu toti care le ies in cale.
Inca nu inteleg cum de s-a ajuns in halul asta. Dintr-o grupa de nu stiu cate zeci de copii numai 2-3 (maxim) sa fie la locul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori esti mica ori dai naibii de stricati si stricate. daca de asta se duc la dansuri inseamna ca nu e de tine.