| JustYouuu a întrebat:

Deci. dragilorlaughingeu sunt boboacabig grin si e prima data in viata mea cand simt ca m-am indragostit de cineva cu toata fiinta meastraight face e vorba de un baiat mai mic cu un an.nu-mi pasa astahappy. eu am mai avut 4 prieteni pana acum, dar nu am simtit pentru. niciunul ce simt acum.eu pe el(cel de care sunt indragostita) il stiu din vara.ne tot vedeam prin oras din intamplarelaughing. si cand a inceput scoala am vazut ca suntem in aceeasi scoala si a inceput sa ma salutehappyapoi am vorbit pe mess.eu l-am bagat in >lista:" si vorbeam cateodata. dar nu prea multe doar ceva de genul ce faci si cam atatlaughing. eu am ajuns sa tin enorm la el, parca nu mai eram eu vorbeam mereu de elstraight face si faceam atatea prostii doar sa-l vad.ramaneam ore intregi dupa orele mele doar sa iasa el din scoala sa-mi zica un `ceau` si sa plecehappy clar ca el nu simtea acelasi lucru pentru mine, era atat de indiferentstraight face saptamana asta s-a intamplat ceva ciudat! la scoala a intrat pentru prima data in vorba cu mine.si pe mess m-a intrebat daca nu as vrea sa merg unde merge si el de revelionbig grin(nu stiu ce-i venise!:o)dar eu plec deja la muntestraight face. si de ieri, vorbim incontinuu pe mess.parca visezlaughing inca nu pot sa cred ca vorbesc cu el, ca ne intelegem atat de bine...big grin pur si simplu il iubesc! tremur cand vorbesc cu el si simt ca am fluturasi in stomac.noi suntem foarte diferiti, el e rockerlaughingeu nu suport rockerii dar bineinteles pe el nu am cum sa nu-l suport!big grinsi are un stil aparte, nu stiu, suntem diferiti oricumlaughingdar nu-mi pasa asta. mi-e frica ca a aflat ca il plac(stiau multi colegi)si acum vorbeste cu mine doar sa faca mistostraight face nu vreau sa cred ceva gresit dar prietenii lui sunt genul asta. voi ce credeti? si credeti ca as avea sanse sa fiu cu el?straight facee foarte dragutstraight facelove struck mersi ca ati avut rabdare sa cititi... dau funda+voturi!:*

1 răspuns:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E foarte probabil sa fi aflat sau sa banuiasca ce simti si sa fi prins curaj. Pacat ca nu faceti revelionul impreuna, dar aveti tot timpul sa va cunoasteti si nu cred ca vrea sa-si bata joc. Merita riscul! S-ar putea sa mai faca prietenii lui glume, dar nu te intimida, daca va placeti si va intelegeti bine, o sa te simti ok si cand iesiti cu prietenii lui, doar sa ai mintea deschisa - rockerii adolescenti sunt niste rebeli mici simpatici. Suna bine ce ai povestit :p Succes, si nu te grabi cu nimic.