| kiiikiikik a întrebat:

Dati-mi argumente pentru ai convinge pe parintii mei sa ma lase sa imi cumpar un xbox. Banii ii am (am 14 ani).

Răspuns Câştigător
| S1mplu a răspuns:

Pentru a putea face ca parintii tai sa iti ofere ce doresti,trebuie sa oferi si tu la randul tau,spune-le ca ai note bune,arata-le carnetul de note,parintii doar asta vor,sa vada ca tu ai numai note bune,in rest, totul va decurge bine, spune-le ca vei lua note mult mai bune, decat pe care le-ai luat acuma, daca nu ai doar 10 pe linie,ca o sa inveti pe rupte mult si ca no sa-i dezamagesti,sau fa-le asa dimineata un mic dejun copios sau ofera-le un cadou,la mama o bratara, la tata ceva ce si-ar dorii, un parfum sau etc, nu neaparat scumpe, asa la 10 lei, ca-s foarte bune si acelea.

Spor si sper ca te-am ajutat.