| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua la toată lumea, povestea mea este un pic cam trista începe așa. Intr-o zii am ieșit in parc cu varu-miu și a venit și o fata. După o săptămâna de ieșit eu am prins mare drag de ea, îmi plăcea foarte mult eu știam ca e mai mare nu ca are 15 ani, m-am combinat cu ea. Și da știu eu am 22 de ani nu e bine, dar credeți-mă nu i-am cerut absolut nimic sa facă am avut grija de ea Ca de un copil mic, când mama ei îmi spunea la ora 6 sa între in casa și noi eream in parc la 5:30 ea intra in casa, eu am făcut-o sa se lase de țigări de toate prostiile. In fine eu acum 1 zii am făcut 22 de ani. Și mama ei chiar de ziua mea a forțat-o sa se mărite cu un băiat care nici nu vrea să-l vadă. am sunat-o a început sa plângă la telefon ca o bate, ca a forțat-o sa stea cu baiatu ăla. Făta pana la 11 ani a fost crescută de bunica ei, nici nu p cunoaștea pe mama ei a aflat acum 4 ani de ea. Știu ca nu e bine ca e vârsta ea 15 eu22 dar nu Am intenționat sa ii fac rău țin la ea ca la ochii mei din cap, când m-a sunat și am auzit ca plânge ma durea sufletul. Deci cum sa fac mama ei Vrea sa o forțeze sa stea cu baiatu Respectiv și sa se lase de școala. Eu i-am zis așa și dacă nu o sa mai fi-e cu mine sa nu lase Școala niciodată. Mama ei ma amenință ca dacă ii mai Scriu se duce la poliție și îmi face dosar. Repet nu i-am făcut absolut nimic la fata va rog un răspuns știu ca nu am scris corect dar îmi curg lacrimile pentru ca țin la fata asta mai mult decât țin la mine

10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ce? Are 15 ani si o marita masa?
Bun am inteles tu ai 22 ea 15 va indragostiti bla bla asta poate sa treaca sau sa tina depinde in fine cred ca problema cea mai mare e ca maicasa o marita si ca nu o lasa la scoala.Ca aveati voi o relatie ce putea sa tina sau nu e o nimic toata dar in fine...
Suna la protectia copilului si spune-i situatia poate are noroc si o da iar la bunica ei.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Bunica ei a murit, crede-ma ca ținem foarte mult unu la altul, mama ei este o betiva o înjură o bate și încearcă sa o mărite, + de asta nu are grija de ea deloc, cum am zis și mai sus a dat- o afara la ora 4:30 cand erea frig. mii se rupe sufletu dar nu stiu ce sa fac. Mai nou Ia luat telefonul azi și nu a lăsat-o sa se ducă la școala azi. sper sa o lase

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prinde ocazia si vorbeste cu ea.Mergi la ea la scoala dupa ore si intreab-o daca nu vrea sa apelati la protectia copilului.Ca tare ma tem ca daca o sa o iei la tine o sa fi acuzat de corupere de minori si nu o sa iesi bine.
Trebuie sa vorbiti undeva si sa intrebati pe cineva de specialitate.

| Strongerthanyou1 a răspuns:

Mai rar persoane care sa tina atat de mult la prietena sa! Daca tii la ea ajut-o sa o convinga pe mama ei ca nu e pregatita sa se casatoreasca si va intelege, sau sa se poarte aiurea cu acel baiat ca sa n-o mai placa si sa o lase in pace! Sunt o gramada de solutii, trebuie doar sa o gasesti! Cat despre mama ei...e total anormal sa vrea sa o casatoreasca la 15 ani fortat cu cine vrea ea, fiecare are dreptul de a alege, ii poate spune mamei ei ca acel baiat n este potrivit pentru ea, ca nu-i place cum se poarta cu ea! Ceva sa o convinga pe mama ei sa o lase in pace!

| anonim_4396 explică (pentru Strongerthanyou1):

Am încercat degeaba... am zis ca nu ii mai dau eu msj o las in pace doar sa nu o mai oblige... dar degeaba azi la 4:30 dimineața a dat o afara și i-a zis ca dacă mai vorbește cu mine o trimite la cămin. Și am zis ca e mai bine sa încetez sa mai vorbesc cu ea ca văd ca ii fac probleme. A început sa plângă dar totu e pentru ea. am renunțat la fericirea mea doar sa nu o mai mărite și sa o lase la școala

| Strongerthanyou1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne, imi pare foarte rau pentru voi, cu siguranta doare foarte tare! Nu inteleg cum de mama ei o obliga sa se marite la 15 ani doar ca sa nu fie cu tine? Nu-mi vine sa cred! Pai practic asa ii distruge viitorul si viata, cum sa faca asa ceva? Stiu ca se zice ca parintii sunt cei mai buni prieteni, si ca ei tin la copii si ca ii ajuta, dar pe langa asta, sa nu uitam ca nimeni nu e perfect, astfel e logic xa si parintii gresesc mult! Las-o asa o perioada, nu vorbi cu ea, dar bucura-te ca tineti unul la celalalt, si cine stie, poate vreodata veti fi din nou impreuna, daca asa a fost dat, asa va fi, indiferent de ce va zice familia! Poate candva mama ei o va intelege, nu acum, asta e clar, dar nimic nu e imposibil! Las-o asa o perioada, si spune-i pentru ultima oara daca mai poti si ai cum sa-i scrii sau sa-i vorbesti, ca ea trebuie sa considere asta o pauza in relatia voastra, iar cand se vor mai linisti apele, veti putea fi fericiti! Cat despre chestia cu maritatul, trebuie sa vorbeasxa foarte serios cu mama ei ca asta ii poate distruge viata, copilaria, scoala, totul! Si sa o intrebe: "Daca ma iubesti, ca esti mama mea, de ce imi faci acest rau si ma trimiti catre suferinta? Tu stii ca imi voi distruge viitorul daca ma voi casatori de acum? Imi doresc mult sa merg la scoala si sa devin cineva de care tu vei fi mandra, iar eu te voi putea ajuta cu orice la randul meu, de ce imi faci asta? Nu ti-e mila? Ce e rau in a-mi vedea de scoala si sa ma casatoresc dupa? ", si sa nu mai aduca vorba de tine in prezenta mamei ei, si sa fie mai "indiferenta, vesela, nepasatoare", altfel mama ei va fi si mai disperata sa o marite! Deci trebuie si ea sa faca un mic efort! Daca o va vedea asa, cu timpul va uita mama ei si se va mai linisti!

| anonim_4396 explică (pentru Strongerthanyou1):

Nu o înțelege. dacă nu accepta o da afara + de asta a rămas și fără telefon, M-am rugat de o nepoata de a iei sa o roage mult sa mănânce, nu am mancat niciunu de 4 zile, îmi e foarte greu fără ea, nu-știu ca e diferența de ani, dar nu am avut intenția sau sa ma gândesc vreodată sa ii fac cv rău... din contra când ieșeam cu ea afara ma luam de ea ca nu se îmbracă. pentru ca mama ei bea aproape mereu și nu o interesează de ea, in schimb pe mine ma interesează, și pentru ea m-am schimbat mult. Dintr-un băiat de cartier am devenit un băiat care iubește o fata foarte mult, nu pot sa manac, nu mai am vlagă recent am aflat ca am
Probleme
Cu inima.
Nu vreau sa ii zic chestiile astea pentru ca știu ca o sa sufere o sa plângă, și eu nu vreau sa ii văd ochii umezi, O iubesc mai mult decât ma iubesc pe mine, dacă doamne ferește mâine iar trebuii un transplant de cv eu as fi primul, dacă ar fi de inima, nu ar conta dacă eu nu as mai fii măcar știu ca inima mea o sa bată la ea in piept mereu, Am făcut 4 luni cu ia, Și nu am căutat sa vorbesc cu alta sau sa ma gândesc la alta. Gându meu e doar la ea orice clipa, minut, secunda. Eu sunt fericit dacă știu ca ea e fericita, nu Contează dacă nu sunt eu, Greu foarte greu

| Strongerthanyou1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti o persoana cu adevaeat deosebita! Imi pare foarte rau! Dar gata, capul sus, terminati cu supararile si mancati, tu ai habar cate boli se fac daca rabzi? Doamne fereste! Deci uite, daca o da afara din casa, ea sa se duca sa stea la rude, la cineva...nu la tine ca poate dupa vine cu politia la cum mi-ai spus, iar mama ei va vedea ca ii este greu fara ea su se vor impaca, sau se va detasa de ea si atunci veti putea fi iar impreuna daca pe mama ei nu o va mai interesa, daca o da afara, sa mearga la o ruda apropiata! Macar sa se mai linisteasca lucrurile! Asa e cel mai bine! Sunteti tineri, iar daca tineti cu adevarat unul la celalalt, dupa putin timp daca astepti, vei putea fi cu ea! Aveti putina rabdare sa se rezolve lucrurile!

| anonim_4396 explică (pentru Strongerthanyou1):

Mâine o trimite la ăla acasă? Nu știe nimeni dacat eu mama ei și cumnatu ei ca a măritat-o atât. Am încercat sa dau de vara ei nu Răspunde. cât despre așteptat nu am cum. odata ce o ia acasa la el clar se culca cu ea și altele

| Strongerthanyou1 a răspuns (pentru anonim_4396):

O trimite la el acasa? Doamne apara si pazeste! Alte rude mai are si ea? Ia legatura cu ele! Rudele ce zic? Nu e normal ce face mama ei cu ea! Trebuie ajutata urgent!