| Stifler94 a întrebat:

Recent mi-am adaugat o noua placuta de rami la PC (KingMax 1GB DDR PC3200 400MHz ) in locul celei vechi (Patriot 512MB PC3200 400MHz). Nu stiu de ce dar daca le pun pe amandoua cand se porneste PC-ul nu arata nimic, ecran negru, si se aude un beep tare la fiecare secunda.Deci presupun ca nu sunt compatibile.
Bun.Am lasat-o doar pe cea de 1GB si a aparut o problema la pc. Dupa un timp de lucru sau joaca, sau orice se blocheaza, adica imaginea ingheata, mouse-ul nu se mai misca si eu n-am ce face decat sa-i dau un restart.Sa specific ca am Windows 7.
AMD Athlon 64, 2000Mhz Pc3200+
Gigabyte GA-K8VT890-9 (3 PCI, 2 PCI-E x 1, 1 PCI-E x16, 4DDR DIMM)
VIA K8T890, AMD Hammer
Placa video GeForce 7300 GS
Am reinstalat windows 7 de 2 ori pana acum si tot mai apare problema.
Am facut o verificare de memorie cu memtest dar nu prin bios cu CD boot-abil...normal cu windows-ul pornit.Si am stat vreo 40 de minute si nicio problema nu a aparut.
Nu stiu ce sa mai fac.
Daca ma puteti ajuta cu orice mic lucru si orice idee este bine venita.Si sa va spun si asta...Nu as dori sa schimb nicio componenta...sa il repar asa cum e. Daca chiar este nevoie atunci da.

Va rog mult sa ma ajutati. Daca mai doriti si alte informatii de la mine sa-mi spuneti.

Multumesc mult...

1 răspuns:
| rater1994 a răspuns:

Mane eu am av mai dem o pb Si se aude ca si la tine Ceva tare si dadea rr aveam probleme cu hardu a inceput sa se duca in cealata lumelaughing) tot buta si la un moment s-a dus noroc ca mi-am bagat un hard nou intainte poate Pb ii si hardu (NU MI SA ARS PE LOC)