| Elly2763 a întrebat:

Bunnabatting eyelashes Vreau si eu niste statusurii :*:* puppy dog eyes Va roog daca se poate :X Fundita :X

Răspuns Câştigător
| pitiqqqqqq a răspuns:

Din cauza ta sunt fericita!

Mereu cu zambetul pe buze Nu se streseaza Nu prea o intereseaza ce urmeaza

E de ajuns sa am incredere in mine In ce pot sa fac ca sa fie bine Poate intr-o zi iti vei aminti Ca am avut grija de tine Macar o zi

Nimeni Nu poate fi la fel ca tine! Tu imi dai incredere in mine!

Mereu vei cauta la o alta Ea Ceea ce adorai la mine candva

Vii Pleci Mi`e totuna O sa fie altu`n locu tau Intotdeauna

Ma inalt sa zbor Din nou Dar uit ca aripile le-am pierdut Cad si dau cu capu' de trecut Si doare iar Cum a durut demult Da' trece Si-o iau de la inceput

N`ai sa poti pleca fara voia mea Dar daca`ai sa pleci Eu te voi urma

Nu inghit in sec Inghit in demisec Urmatoarea lege o astept direct Ma exprim sa intelegi mesaju` Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju

Am vrut sa uit tot ce'a durut Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, Nu'mi pasa ce'a fost candva Sunt alta acum Si alta e viata mea

Inca am suflet de copil Care refuza sa creasca Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta

mi-as dori sa mai fiu fetita mica Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante

Nu incerca sa fii a lor Sunt multi care nu stiu ce vor J` tine mereu deschisa o ureche Sunt niste secrete Doar intre fete

mi place zambetul tau si chipul tau de copil, Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci; x

\

sa faci diferenta intre alte fete si fata ta, sa stii ca toate te vor, dar niciuna nu te iubeste ca ea

Daca ai o fata ce sincer te iubeste Nu gresi sa o lovesti, pentru tine ea traieste!"\\

Chiar daca iti gresesc, chiar daca sunt momente cand iti lipsesc| sa nu uiti...sunt langa tine si te iubesc \

Am trecut prin multe si-am sperat sa-nveti sa crezi în mine...de-ai privi adânc în ochii mei ai vedea ce-nsemni pentru mine.

As vrea sa simti cât te iubesc sa-ntelegi cât îmi doresc sa crezi în mine

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte.numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte

Din tot ce’a fost intre noi nimic nu regret sh parca nici acum nu’mi vine sa cred ca nu te mai vreau."

FuntitSaaaa!?!:X

5 răspunsuri:
| Tinna22 a răspuns:

Sa treci peste greutati nu tine de dorinta ci de putinta…

oare in ce pozitie sa pun viata, sa ma satisfaca…?

Nu lua viata in serios niciodata. Oricum nimeni nu iese din ea viu.

Foamea unui copil si lacrimile unei mame te vor ajunge oriunde te vei afla.

olla…cand bem o cola?

nu cum sunt eu sunt eu ci cum esti tu sunt eu un altfel de tu sunt eu pe care nu l-ai mai lasat sa fie eu

caut femeie rezistenta la frig…foame…si bataie! rog seriozitate!

Generez in generatie generatia ce va urma sa fie generata in alte generatii! …
"Cel mai important este nu ceea ce oferim oamenilor, ci ceea ce trezim în ei. " Jacques Salome

Alerg mustele!

Femeia functioneaza perfect când o iubesti perfect. Când nu-ti mai place cum functioneaza, sigur i-ai facut ceva nepotrivit chiar tu, iubirea vietii ei…

Omul seamana foarte bine cu hirtia. Daca se aprinde o parte din ea ramine scrum.Acesta este trupul. Cealalta parte se preface in fum si zboara.Acesta este sufletul.
Tine-ma aproape de sufletul tau si gîndeste-te ca într-o zi ai sa te trezesti si ai sa realizezi ca ai pierdut un diamant în timp ce tu te chinuiai sa alegi pietricelele…

Ranile sufletului se deosebesc de celelalte prin aceea ca se acopera, dar nu se inchid; mereu dureroase, mereu gata sa sangereze cand le atingi, ele raman in inima vii si deschise

X: eu + mata = love
Y: eu + o lopata = te capacesc

Dilema masculina: Daca ai avea in pat in stanga ta pe cea mai frumoasa femeie, iar in dreapta ta un gay, cui i-ai intoarce spatele?

Viata e data sa fie traita si curiozitatea sa fie pastrata vie. Niciodata, pentru nimic in lume, sa nu intorci spatele vietii.
Am vrut sa iubesc pamantul dar…el e trist si rece; am vrut sa iubesc soarele dar…soarele nu incalzeste uneori am vrut sa iubesc marea dar… marea nu iubeste oamenii… Si atunci Dumnezeu mi-a dat puterea sa iubesc tot ceea ce este mai frumos dintre pamant,soare si mare…. PE TINE…

Nu toata lumea e capabila sa stea în mlastina pâna la gât si sa surâda. Unii nu se pot abtine sa nu dea din mâini,încercând sa iasa,chiar daca astfel se scufunda cu totul.

Traim intr-o lume in care timpul nu ne ajunge, prietenii dispar incet-incet, goana dupa mai mult incepe sa stapaneasca si frumosul se pierde pe zi ce trece.

NU ITI SUBESTIMA VALOAREA COMPARANDUTE CU ALTUL, FIECARE AVEM CEVA FRUMOS, CEVA SPECIAL LA NOI

Stiri rutiere:
Astazi a avut loc un accident între o Dacie si un Bentley de 280 mii euro. Soferul Daciei a reusit sa moara la timp.

ca o pasare voi zbura catre infinitul necunoscutului, sperand ca te voi gasi intr-o buna zi…

"Cel mai important este nu ceea ce oferim oamenilor, ci ceea ce trezim în ei. " Jacques Salome

zadarnic ai intrat cu MARILE SPERANTE.esti in SPATIU. uitat de TIMP.in CONSTELATIA ultimei SANSE.

Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima

cand este ranit trupul curge sange. cand sufletul e ranit curg lacrimi…!

Unde raiul si iadul se intelnesc acolo ma aflu eu

Pentru fiecare femeie doritã din lume, trebuie sã fie unul deja plictisit de ea …

Caut ceea ce nu am gasit pana acum dar am sperat.

Viata fara dragoste este o umbra a lucrurilor…

ACELASi DRUM DAR ALTA ZI

| adee_4040 a răspuns:

Sfaturi despre?

| yo_6138 a răspuns:

Ridica-ma si spune.mi ca va fi bine.ridica-ma si spune.mi ca te am pe tine.love struck

| yo_6138 a răspuns:

Tu mie? n.ai ca sa imi dai! de unde dracu inima? ca n.ai

fiecare bataie a inimii te.a adus mai aproape de mine...

sh cu o simpla vorba tu ma linistea! iar eu ca un copil credeam ca ma iubeai.oh go on...

suntem diferiti sh totusi ne potrivim.si am stat unu langa altu cand toti vroiau sa ne despartim.