| byancaa13 a întrebat:

Cam cati cm pot creste intr-o zi daca am facut sport?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nici unul. Sportul nu prea ajuta la crestere decat daca il faci de copil si faci foarte mult.

| byancaa13 explică (pentru SkyPilot):

Am 13 ani, sunt destul de copil? laughing

| SkyPilot a răspuns (pentru byancaa13):

Nu prea mai esti, esti domnisoara happy
Poti sa mai cresti in mod natural pana pe la 19 ani (unii zic 21) si chiar daca nu mai cresti, fetele mai mici de statura au farmecul lor. Mie imi plac, chiar daca sunt un tip inalt.
Multumesc pentru fundita!

| byancaa13 explică (pentru SkyPilot):

Mersi pentru raspuns.

12 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Este imposibil să creşti un centimetru într-o zi. Ai menţionat că ai vârsta de 13 ani şi că doreşti să creşti în înălţime.
La această vârstă eşti în creştere, deci încă poţi să adaugi câţiva centimetri în plus până te opreşti din creştere.
Îţi recomand următoarele sporturi: înot, volei, baschet, mers pe bicicletă, handball, orice tip de dans. Poţi participa şi la maraton sau să alergi câte puţin zilnic.
Apropo, chiar dacă faci sport sau nu, ştiai că tu creşti câte 8 milimetri noaptea când dormi? Iar, dimineaţa înălţimea ta revine la normal. Motivul este forţa gravitaţională care acţionează asupra ta când dormi.

| byancaa13 explică (pentru FemeiaPisică):

Pe bune? Nu stiam. Mersi ca m-ai informat.

| AFR81 a răspuns:

Sportul te ajuta intr-o oarecare masura la crestere, dar nu poti pune problema astfel. Nu poti sa zici ca faci sport 10 zile si cresti 10 cm de exemplu. Te vei dezvolta in timp.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciunul, daca ai creste in cm/zi ai avea cativa metri probabil

| Innsbruck a răspuns:

Nu iti poti forta cresterea

| NoNameqed a răspuns:

0 laughing

Răspuns utilizator avertizat