| вυттєяƒℓу a întrebat:

Care a fost cea mai amuzanta intamplare din viata voastra? Dar cea mai amuzanta nazbatie facuta cand erati mici? Fundita; X

Răspuns Câştigător
| Dy3nutzza a răspuns:

Aveam cam 5-6 ani si m-am dus in vacanta la bunici. Bunica avea mai multe ratuste mici, eu am alergat, am prins vreo cateva si le-am bagat intr-un butoi cu ceva negru si lipicios. Dupa care am pus apa si le-am spalat si le-am pus pe sarma sa se usuce. M-am dus la bunica si am chemat-o sa-i arat cum am spalat eu ratustele. Cand a vazut bunica ratustele negre si moarte agatate pe sarma de rufe s-a suparat foarte tare pe minerolling on the floor tare faza asata! nu o sa o uit niciodata saracutele

7 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Acum 2 ani (aveam 10 ani), am mers la mare cu mătuşa, nana şi nanul. big grin.
Într-o zi erau valuri foarte mari, dar ne-am aventurat. Ei, a venit un val imens, noi eram la mal şi ne-a pus la pământ pe amândouă!
Mătuşa căzuse chiar în nişte pietre şi se julise la genunchi...
Bun, dar stai că vine alt val! Noi, în schimb, nu ne puteam ridica de râs! laughing.
Şi uite-aşa am ajuns ude acasă.
Pff, am râs cu lacrimi.

A doua zi, am vrut să merg numai cu mătuşa mea la mare la 9 seara şi mi-a făcut pe plac. Mă rog, am mers numai cu picioarele prin apă, până la gleznă.
Erau nişte scări foarte abrupte şi eu eram foarte obosită. Între 3 scări era un spaţiu pe care trebuia să-l sari.
Eu am tras-o pe mătuşa de mână şi... am căzut! Ne-am rostogolit în iarbă, mai aveam puţin şi cădeam într-o groapă.
hee hee.
Şi eu era să intru cu capul în ceva de căţel.

| Cσσкiє a răspuns:

Acum vreo 3 ani am mers cu tata în Parcul Monument, pe nişte leagăne mai ciudate.
Am băgat eu piciorul unde nu trebuia, şi mi-a sărit tocul de la pantof, mai avea puţin şi lovea o femeie!
hee hee.
A zburat aşa, suuus!

| Nirvana a răspuns:

Cand eram mica am fost la bunica mea la tara. Era in septembie in perioada cand se culegea via. Tot ii ceream bunicii mele apa, dar ea imi zicea ca are treaba si sa ma duc eu sa-mi iau. Cand am vazut ca nu ma ia in seama am atentat la damingeana de must, am luat o cana de plastic mare si dai cu vin. Fiind mica m-am imbatat repede. M-am dus la bunicamea si i-am zis: Mamaie, mamaie tine-ma ca nu mai vad!

| RsDeea a răspuns:

Cand am fost micuta am mancat supa de teitei dar am uitat sa mai si mestec asa ca m-am cumcat cu ei in gura.

Am luat sticla de ceai care ardea si m-am dus la mami si i-am spus:
-Ade, ade, ade...
-Lasa sticla jos!
-Ade, ade, ade...

Acum cativa ani am fost in parc. Cand m-am intors in fuga la banca am alunecat intr-o balta cu noroi.

Eu si verisoara mea am fost cu bunica la cumparaturi. Cand am intrat in Autobuz ne-am asezat jos si am pus plasele pe celalalt scaun de langa fiecare iar cand a pus soferul frana punga lui verisoaramea a cazut si s-a spart smantana.

| tim a răspuns:

Amuzanta? pai cred ca atunci cand am mers prin tot orasul cu vara-mea sa cumparam...rahat pe bat! laughing cum intram in magazin si ne intreba vanzatoarea,, ce doriti?" noi: ralaughing si in cepeam sa ne punem jos de ras. iar vara-mea mai si accentua hazul,, cum sa cer mai rahat pe bat?" laughing dupa cateva ore am reusit cumva sa-l luam, rahatul, laughing fara sa zicem nimic, l-am luat de pe masa, am platit, razand de mama focului evident, si am sters-olaughing

| Danielicious a răspuns:

Pai imi amintesc cand aveam vreo 4 ani aveam o bomboana si era demult pe masa de vreo 3 saptamana. tata a vezuto si a aruncato si eu am inceput sa plang 1 zi pana mi-a luat o bomboana la fel.

Da pai eram cu prieteni pe drum la tara la bunici (copii de 9-14 ani) si o fata de 12 ani mi-a zis ca eu iubesc un baiat(baiatul acela era foarte urat si cu 5 ani mai mic ca mine)si am inceput sa o alerg totul mergea bine ne distram, pana cand am ajuns langa o curte ce avea gard de sarma si fata aceea a stiut ca este gard dar era multa iarba si nu se vedea (cel putin eu nu l-am vazut). Bunn. a sarit fata gardul si eu cum nu am vazut m-am impiedicat de el si am tras o cazatura... apoi a mai zis ceva da nu mai stiu ce si la vreo. 1 km distanta de unde cazusem am alunecat si am caut iar... Faza tare era ca mi se rupsesera si papuci iar casa era cam departe am luat niste papuci cu vreo 3 numere mai mici nu mai stiam ce sa fac. M-am hotarat sa nu mai ies din casa o saptamana! Fundisha? Plizz

| AndrA14 a răspuns:

Acuma 10 ani, cand aveam 4 ani ii tot ceream mamei sa imi dea niste dulciuri... da ea era ocupata si nu ma baga inseama. atunci eu m-am dus la bunica mea si am luat din portofelul ei 500 de mii si am fost la magazin sa imi iau pufuletzi...hee hee