| Liiidiaaa a întrebat:

Buna TPU
care a fost cea mai amuzanta intamplare a voastra de cand erati scolari?laughing

Răspuns Câştigător
| ALEXALEXUTZZU a răspuns:

Eram pe clasa a 4 a si fugeam dupa o fata prin curtea scolii eram atent la ea si n-am observat stalpul si direct in el am dat cu capu laughing)

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Încă merg la şcoală. Sunt în clasa a-XII-a. De-a lungul anilor am avut parte de foarte multe întâmplări, şi plăcute, şi mai puţin plăcute.

1. Eram în clasa a-VIII-a în ziua de Halloween. Aveam diriginte de Matematică, un bărbat învârstă, slab de inimă dar foarte de treabă. O colegă s-a îmbrăcat într-un costum de babă, cu baston, cu o mască. Era foarte urâtă. L-a aşteptat la uşă. Când a intrat, ea a scos un zgomot înfricoşător. Dirigintele : "Vai, Alexandra, mi-a sărit inima din piept". Deci a fost atât de amuzant...Şi pe de altă parte, abia acum stau şi mă gândesc că putea face infarct, doamne fereşte.

2. Avem în clasă doi colegi care nu ştiu prea bine Franceză. Ei citesc tot, exact cum văd scris, nu ştiu nicio regulă de pronunţie. Într-o zi, unul dintre colegi citea catastrofal. Profesoara s-a enervat şi l-a întrebat mai în glumă mai în serios, în Franceză, desigur, dacă vrea un doi. El nu înţelesese ce l-a întrebat şi a raspuns zicând "Normel, normel".

Îmi amintesc cu drag multe întâmplări amuzante şi sper că voi mai avea parte de cât mai multe şi anul acesta.

Numai bine!

| Mihai9929 a răspuns:

Mi-am uitat ghiozdanul acasa laughing)

| Tibi23232 a răspuns (pentru Mihai9929):

L-am uitat si eu de vreo 5x. :-)) in ultimii ani aveam ghiozdanul foarte foarte usor, ca purtam in el 2-3 caiete, si nici nu stiam cand il am in spate si cand nu. il uitam si cand mergeam, si cand ma intorceam. Dar nu era o problema, imi cumparam un caiet si un pix si imi faceam orele fara probleme.

| Tlbi a răspuns (pentru Mihai9929):

L-am uitat si eu de vreo 5x. :-)) in ultimii ani aveam ghiozdanul foarte foarte usor, ca purtam in el 2-3 caiete, si nici nu stiam cand il am in spate si cand nu. il uitam si cand mergeam, si cand ma intorceam. Dar nu era o problema, imi cumparam un caiet si un pix si imi faceam orele fara probleme.

| Tibi23232 a răspuns:

Nu-mi amintesc vreuna. sad