| fzcsm a întrebat:

Care e cel mai bun banc pe care l-ati auzit sau pe care l-ati citit vreodata? Scrieti-l aici!

14 răspunsuri:
| alexdop21 a răspuns:

In general imi plac bancurile cu chuck norris gen :
chuck norris s-a nascut intr-o cabana construita de el
chuck norris intra in apa, chuck norris nu se uda, apa se chuck norris
chuck norris la un moment dat a luat un flacon de somnifere, l-au facut sa clipeasca.

bancuri :

doua blonde statea intr-un bar, si la un moment dat una ii spune celeilalte : uite-l fata pe mircea cel batran
a doua blonda ii spune : ce proasta esti mircea cel batran e mort demult, are 500 de ani de cand a murit
dupa vreo 5 minute intra in bar un tip si striga catre individ :
-Mircea, ce faci batrane? Nu te-am mai vazut de secole!
la care prima blonda ii spune celeilalte, vezi fai cine e proasta acum?

| kitty_8919 a răspuns:

Asta este bacul meu preferat:
O blonda se gandea ea ca daca se va vopsi bruneta va fi mai inteligenta... S-a vopsit blonda si a decis sa plece in lume sa vada daca a devenit mai desteapta... In timp ce se plimba cu masina vede un cioban cu niste oi... Se opreste langa cioban si-i spune:
- Nene daca iti spun din prima cate oi ai aici imi dai una?
- Da fata mea, ia spune!
- 384
- Doamne, dar ce inteligenta esti dumneata, ia o oaie!
Blonda suie oaia in masina si cand se plece ciobanul ii spune:
- Doamna daca iti spun ce culoare are parul tau natural imi dai oaia inapoi?
- Ia spune nene!
- Esti blonda!
- Cum v-ati dat seama?
- Pai mi-ati luat cainele!

| Ys a răspuns:

Eu am un caiet jumate cu bancuri mai am de scris bancuri sa termin caietul...si caietul este din 2007 pana acum...

| Ys a răspuns:

Mai multe bancuri:
1.La o petrecere unul se duce la o tipa care sta pe scaun si bea un coctel:
-hei, papusa, dansezi?
-da, sigur!
-atunci lasa-ma pe mine sa stau pe scaun
2. Bula cate porunci sunt?
-zece, domnule profesor!
-si ce se intampla daca nu respecti una?
-raman 9.
3.Ionel vine de la scoala.Mama il intreaba:
-ai esit la tabla?
-da!
-si ce ai facut? il intreaba mama.
-am sters-o.
4.Nimeni si cu prostu se duk la baraj.Nimeni se baga in apa, dar nu stie sa inoate.prostul suna la politie:
-alooo! ajutor! se ineaca!
-cine se ineaca?
-Nimeni!
-ba, tu esti prost?
-da ma eu sunt!
5.De ce vin olteni cu scara la magazin?
Fiinca au crescut preturile.
6.Stii cum se tine o blonda ocupata toata ziua?
Sa o pui sa caute coltul unei camere rotunde.
7. O femeie se duce la doctor intreband:
-Domnule doctor, cum fac sa am sani ca in tinerete?
-Mergi in 4 labe.
8.Doua blonde stau de vb ca intre fete.Prima zice:
-Eri mi-am facut testul de sarcina!
cealalta, foarte curioasa intreaba:
-si au fost grele intrebarile?
9. O fata intreaba pe mama sa:
-Mama de ce tata e asa chel?
-deoarece are multa minte
-dar u de ce ai asa mult par pe cap?
-mananca si taci.
10.De ce danseaza o blonda la semafor?
Crede k este discoteka.
11.Doi indragostiti stau pe o banca... iar pe acolo era si Bula cautand magarul. dupa un timp indragostitul ii zice fetei:
-in ochi tai vad parisul!
Dar Bula:
-magarul meu nu-l vezi?

| daddy a răspuns:

Un cowboy batran a intrat intr-un bar si comanda o cafea. Pe cand isi bea cafeaua, langa el se aseaza o tanara. Cere o cafea,
apoi se intoarce catre cowboy si-l intreaba:– Esti un cowboy adevarat?
El ii raspunde:
– Mi-am petrecut toata viata imblanzind taurii, mergand cu cirezile,
concurand la rodeouri, reparand tarcurile, ajutand la nasterea viteilor,
descarcand fanul in iesle, facand curatenie in grajduri si hranindu-mi
cainii de paza, asa ca, da, cred ca sunt un cowboy adevarat.

La care, fata ii spus:

– Eu sunt lesbiana. Imi petrec toata ziua gandindu-ma la femei. De cand
ma scol, dimineata, ma gandesc numai la femei. Cand fac dus, ma gandesc
la femei. Cand ma uit la TV, ma gandesc la femei. Ba ma gandesc la femei
chiar si cand mananc. Se pare ca totul ma face sa ma gandesc la femei.

Cei doi isi beau cafeaua in tacere.

Dupa o vreme, de cealalta parte a batranului cowboy se aseaza un
barbat, care-l intreaba:

– Esti un cowboy adevarat?

La care cowboyul ii raspunde:

– Asa am crezut dintotdeauna, dar, tocmai am descoperit ca sunt lesbiana.

| delia_6706 a răspuns:

happyToate bancurile au un continut foarte amuzanthappyFiecare are amuzamentul sau

Delia:*

| lote00 a răspuns:

Pesimistul vede intr-un tunel intunericul, optimistul vede lumina de la capatul lui, realistul vede luminile trenului care vine. Soferul de locomotiva vede trei idioti pe sine.

Seful ii spune angajatului:
"Faci totul atat de incet! Gandesti incet, scrii incet, vorbesti incet, te misti incet! Faci vreun lucru repede?"
"Da, obosesc repede."

| Melly a răspuns:

Cica era Bulă cu doi prieteni şi se tot lăudau care a avut cea mai bătrînă bunică.
- Bunica mea a avut 78 de ani cînd a murit.
- Slab, bunica mea a avut 94 de ani cînd a murit.
Bula:
- Şi mai slab, păi bunica mea a fost aşa de bătrînă încît a trebuit să o scoată tata în curte să o împuşte, că nu mai murea nicicum.

| annitu_7383 a răspuns:

Un inculpat in sala de judecata se enerveaza pe judecatoare si o injura: "Sugi p...".

Judecatoarea ii spune: "Afara!", la care inculpatul raspunde: "Nu, aici, sa vada toata lumea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Aicea-i gurita aia scumpa, rosie... Aici sînii aceia ca doua mere sanatoase... Burtica asta plata ca si Cîmpia Romana... Buricul asta rotund si frumos... Aicea-s...
- lonele! Ne-o tragem sau facem inventar?

- Cum se conjuga mamaia?
- Eu m-am aia, tu te-ai aia, ei s-au aia...

Aud turistii din lumea intreaga de Marele Canion si de hotarasc sa-l viziteze, sa admire ecoul.Se duce prima data englezu', striga: I LOVE YOU!
Ecoul : I LOVE YOU
Se duce si francezu;
Je t'aime'!
Ecoul : JE T'AIME!
Romanu': TE IUBESC
Ecoul: TE IUBESC
si, in sfarsit de duce si chinezul:
striga : HOAN TING TONG TO HUI
Ecoul: CE, MA?

Intr-o zi Bula se juca in curtea scolii cu mingea. 3 oameni renoveaza scoala pe dinafara.
Un om o picat de pe schela si vine politia, intreaba daca sunt martori.
Un muncitor spune ca Bula a fost martor la care politistul il intreaba.
Politistul:"Cum a picat omul asta ma Bula.
Bula:"Api o injurat de D-zeu."
politistul:"Da cum o injurat."
Bula: "Bula f****i dumnezeii matii nu mai scutura schela.

- Daca nu stiati, echivalentul CFR-ului la unguri este MAV-ul. Stiti de unde vin?
- CFR inseamna "C*c*-te Frate Romane!", iar MAV inseamna:"Mananca Acum Vecine!"

O mama are trei fiice si le marita pe rand. Apoi le scrie si le intreaba cum se inteleg cu sotul.
Prima zice: Bergenbier.
Mama nu intelege la ce se refera, dar apoi vede reclama la TV: satisfactie pana la ultima picatura.
Mama se linisteste, fiica e ok.
A doua fata raspunde tot codat: Kent.
Mama nu intelege dar vede reclama cu "ultra long, ultra strong " si se linisteste.
A treia fata scrie: British Airlines.
Mama se uita la TV sa vada reclama... si cand o vede, lesina: 7 zile din 7, de trei ori pe zi, in toate directiile...

bye bye

sper sa-ti placa bancurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge Bula la magazin si intreaba pe vanzatoare aveti placinta cu cirese, vanzatoarea NU... a doua zi aveti placinta cu cirese., NU si tot asa o saptamana dupa ce a vazut vanzatoarea cat e de insistent bula a adus placinta cu cirese. vine bula la magazin si intreaba aveti placinta cu cirese desigur. avem... Week ce scarbos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care este culmea culmilor ...sa intre varful omu in pestera muierii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai frate, de ce bei? de sarbatorilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om se duce la o carciuma. El avea o pasarica pe umar, vine barmanul si il interba ce vrea. El raspunde:
-Un wiski pentru mine si trei pentru pasarica! dupa ce bea paharul el mai vrea un wiski pentru el si trei pentru pasarica lui.
Barmanul curios si nedumerit intreaba :
-Ba carei faza cu pasarica asta?
Pai am prins pestisorul de aur si mi-am dorit o pasarica nesatula, dar afurisitul de peste a inteles alceva