| marialungu a întrebat:

Care e jucaria preferata din copilarie si de ce?

5 răspunsuri:
| BiAnCaIoAnA2000 a răspuns:

Un ursulet roz pe nume Ursache primit de la un vecin pe care acum il plac. Tin minte ca mergeam peste tot cu el....pana si acum dorm cu el.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Lego.Inca ma mai joc cu Lego Technicrolling on the floor
De ce? E cea mai misto jucarie pentru copii, adolescenti, adulti, batranibig grin

| irina41099 a răspuns:

Jucaria mea preferata era o papusica cu parul roz. Imi placea asa mult pentru ca 1 la mana era rozalie(De aceea am numit-o Rozi)
2 era foarte simpatica, mirosea frumos si era un cadou

| PotcaPădurii a răspuns:

Un caine de plus numit Bella dupa cainele bunicilor.Il consideram un fel de protector si intr-un fel chestia aia era vie pentru mine.Ma ajuta sa ma calmez, linsitesc, etc. Dar asta era de mult. Acum e doar o bucata de carpa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un băieţel jucărie, Vasilică.
Ce amintiri am eu cu el, chiar dacă i-am ros nasul şi gura cu foarfecele laughing, el mi-a ţinut de urât tot timpul. Nu cu mult timp înainte nu erau cine ştie ce duzine de jucării în case, una şi bună, posibil de asta să-l iubesc nespus pe Vasilică. Îi croiam hăinuţe, mergeam cu el la drum, ca să ne jucăm cu toţi prietenii...
Eh, ce amintiri love struck