| theodoraafi a întrebat:

Care era jucaria preferata in copilarie?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Jucaria preferata din copilarie era o masina portocalie. Mi-au daruit-o parintii mei cand eram internat in spital de apendicita cu peritonita la 5 ani jumatate. Imi era foarte draga aceea masinuta pentru ca era una din putinele bucurii care imi alungau suferintele bolii.

27 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu aveam o masinuta portocalie foarte veche pe care o avem de la un verisor.Ma jucam cu ea zi de zi. Daca stau bine si ma gandesc o mai am si acumhee hee

| dulc3'maria a răspuns:

Jucaria mea preferata era o papusica primita de la mos craciunlove struckadik de la bunica meahee hee

| Silvia a răspuns:

Un urs maro de plus.Il chema Coccolino si era super simpatic.Nu puteam sa dorm daca nu il tineam in bratehee hee.

| fluturas a răspuns:

Desi sunt fata nu-mi placea sa ma joc cu papusile laughing cand primeam o papusa o puneam in dulap si acolo o lasam laughing
imi placeau masinile foarte mult laughing
dar cea mai indragita jucarie stiu ca a fost un ursulet de plus galbenlove strucklove struck l-am primit de ziua mea cand eram mica, dormeam cu el ii faceam si haine, bratari, lanturihee hee ca la o papusawinking kiss

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Jucaria mea preferata era o broscuta mare de plus love struck[Cred ca era mai mare decat minelaughing] Si ii pusesem numele Oly laughing Pentru ca asa scria pe eticheta, cand am primit-ohee hee
Am primit-o cand aveam 6 anisori love struck de la o foarte buna prietena dea mamei big grin Toata ziua ma jucam cu ea si daca nu era langa mine broscuta nu vroiam sa dormlaughing
Parinti mei si acum imi aduc aminte de broscutalaughinglove struck

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Toto era jucaria mea preferata.Toto erau jucariile alea din material si umplute cu vata.Cred ca toate se numeau Toto.Sau numai al meu? thinking thinking

| Antrax a răspuns:

Aveam o masina sport rosie pfff ce imi placea:X:X:X

| xibalba a răspuns:

Eu aveam un bebelus pe nume Duduţu. Il luam peste tot dupa mine si stiu ca ii rosesem si un deget(era de cauciuc) atunci cand mi-au aparut dintii de lapte

| Butsilee a răspuns:

Toate jucariile pe care le aveam dar in special un iepurasbatting eyelashes dupa ce ma plictiseam de ele cica le aruncam in lume rolling on the floor asa mi-a zis mama thinking cred ca mintethinking si mai era o broscuta rolling on the floor cu pieticele in ea(ce istorie a avut si brosuta asta)))))

| Cryssy a răspuns:

O papusica numita Toto.

@eluveitie nu numai al tau.

Mi-ai adus aminte de copilarie... day dreaming sad

| just|breathe a răspuns:

Niste ursuleti.happy

| DonGiovanni a răspuns:

Un shrek.

| kindness a răspuns:

E papusele din plus grasune :X:X.erau umplute cu vatasi buretel:Xsi capul si manutele din cauciuc:X:X:Xo doame:Xdintre toate au ma ramas 2 una e cam schiloada acum si alta e cam rupta, dar eu tot le iubesc.pe una o chema Roscata, pe una Blondia si pe cea mai noua care a venit ultima in grup o cheama Jullia. le adoram. si acum le ador si imi aduc aminte cu drag zilele in care le-am primit. ele imi luminau copiliria:Xcele mai dragi papushele:X"

| r8driver a răspuns:

Papusilewinking asata inseamna ca nu sunt pe inverswinking

| Jonsdottir a răspuns:

Nu imi placeau papusile si nici acum nu imi plac! Le urasc laughing
Jucaria mea preferata a fost si inca mai este si sper ca va mai fi (oricum nu ma joc cu ea laughing ) este un ursulet mare si bej de plus :X.Cand eram suparata luam ursuletul in brate, si el pe mine laughing si tristetea disparea :X. L'am primit cand aveam 4 ani de la o matusa din Germania happy

| betty17 a răspuns:

Papusica:X:X:X

succes

| vykkusor a răspuns:

Jucaria mea preferata era un urs de plus si daca sincer la momentul dat chiar daca sunt deja mare cind mii trist tot pe ursulica al meu il iau in brate...

| Cretzule a răspuns:

Un urs de plus

| blunts a răspuns:

Imi placeau masinutele alea mici din fier

| Albinuțăă a răspuns:

Coccolinoo! si mai am si un cocolino nou acum!:X

| .... a răspuns:

Un ursulet.:-X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motanul Leana. Nu era chiar jucărie, dar era preferatul, adoratul şi prea drăgălaşul animal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam un ursulet colorat frumos. dar l`am pierdut la gradinita.sad aveam la fel ca si cea mai buna prietena a mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

un soricelpe nume skity tineam fff mult la el unde eram eu era si skity dar ce nu intelegeam eu era ca nu vroiam sa l spal pentru ca il vazusem o data pe culme si era umflat si ud si plangeam, credeam ca va ramne mereu asa [aveam 3 sau 4 ani] mereu imi aduce aminte mama aminte de el cred ca il mai am si acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-ai pus pe ganduri rau de tot...stiu ca faceam la tara din cutii case pentru papusi...cu tot ce are nevoie o locuinta big grin

| natsumi346 a răspuns:

Beybleduri,masinute,animale de plastic de la mcdonalds

| stelutze a răspuns:

Un iepuras de plus pe nume Eddy