| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai mare dezamagire pe care ati trait-o? Cum ati trecut peste ea?

5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca fiecare dintre noi am trait dezamagiri incepand cu examene pierdute si sfarsind cu prietenii stricate(decesul nu e o dezamagire, cred ca e altceva).Am trecut peste ele, mai greu sau mai usor in functie de varsta pe care o aveam in momentul respectiv, de persoanele care mi-au fost alaturi si de ocaziile care s-au ivit uneori imediat reusind sa ies din acel impas.Banuiesc ca ti s-a intamplat ceva neplacut; nu esti singurul care trece si-a trecut prin stari asemanatoare cu cea traita si-au supravietuit.Gandeste-te daca evenimentul care te-a intors pe dos va mai avea importanta peste 5 ani, sa spunem...raspunsul cred ca e nu.In consecinta actioneaza ca atare si realizeaza ca toate trec, chiar si noi.Numai bine.happy

| Axys a răspuns:

Pe mine mau dezamagit proprii mei parinti!
si dc
?
am merg cu prietenul meu la aimei acasa si na eram certati si n impacasem si tot din cauza parintilor mei ne-am certat apoi ne-am decis sa mergem la mine si na a zis ca daca ar avea ceva c prietenul meu ar avea ceva cu mine dar la un moment dat sau certat inro dimineata adica parintii mei apoi spre sera gata i so pus pata lui tata sal dea afara pe prietenul meu insemna ca a avut si cu mine ceva si am plecat cu el si acuma imi cere sa ma intorc cu el acasa e o nebunie ce mi se intampla nici eu nu mai inteleg nimic mau dezamagit compelt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil viata pe care o am in sine. Mi-as fi dorit sa fie altfel, mult mai fericita.
Cum am trecut peste? N-am trecut, o sa trec cand o sa mor.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! Nu stiu exact care a fost cea mai mare, dar una mare a fost ceva in legatura cu un baiat care-mi placea si... poveste lunga! Am trecut, dar greu. Viata nu asteapta asa ca am fost optimista pentru ca trebuie sa ne traim fiecare clipa din viata! La fel si tu, fii puternic mereu! Bafta ☺

| Andreiy99 a răspuns:

Pai depinde ce problema vrei sa depasesti, vezi tu eu mi-am pierdut un prieten foarte drag si eram prieten cu el de mic dar am trecut peste asta gandindu-ma la lucrurile bune din viitor.