| anonim_4396 a întrebat:

Care ii cel mai bun caracter PvP la metin2?

Răspuns Câştigător
| Stefy123 a răspuns:

Sura BM...si pvm Sura arme magice...parerea mea ca daca stii sa-l faci pe arme magice ff bine(adica bonusurile) devine si pvp la lvl mare si bate aproape tot in afara bm

28 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Shamanu leac e clar cel mai bun caracter PvP pentru ca are leacul. Eu la lvl 23 cu evantai +9 full bonus, argint +9 si armura lvl 18 2k pv eu rup si pe aia de 35. Apropo am si leacu la m8

| Andrei900Boss a răspuns:

Lycan si shaman sunt mai bunii din parerea mea ca daca shamanul foloseste puterile a unui lycan sa-i dea putere pote sa ai scada la pvp si chiar 97%

| forsaken99 a răspuns:

Ninja

| vali1616 a răspuns:

Toate dar sura si war vor sa domine si in pvp si in pvm dar nici celelalte nu se lasa iar multe guide0uri spun ca:
1)Ninja arc-intr-adevar ca si sura bm toate skilurile se bazeaza pe o singura tinta dar nu este eficient deoarece are cerinte prea prea de tot.

| digitall a răspuns:

Orce caracter e bun fie la pvm fie la pvp eu iti recomand war aura sau sura bm pentru ca waru pe aura are un dmg foarte crescut iar sura bm are spiritu flacari care da un dmg destul de mare si intruna plus ca are si flipu care e aproape la fel de bun ca varteju la war si rez magie care iti da aparare deci te ajuta si la crescut si ii mai micsoreaza si dmg celuilalt daca stii sa-l faci bun poti sa ajungi si in top dar trebuie sa ai rabdare si timp...

| TudoricaRobert a răspuns:

Sura e cel mai bun, dar problema e ca trebuie sa iti faca un GM vrajile pentru ca el are peste cele normale!

| Dinu_Sile_1998 a răspuns (pentru TudoricaRobert):

Nu e adevarat ca sura e cel mai bun... Din punctul meu de vedere cel mai bun caracter este ninja deoarece poate sa dea un dmg foarte foarte mare cu norul otravitor dar si cu pumnalul rulant deci parerea mea este ca ninja este cel mai bun caracter

| alaska11 a răspuns:

Sura BM e cel mai praf in pvp mai ales daca este si roua verde ( 20%magie) o sa ajunga sa dea dmg sub 1k daca face duel cu un expert desigur.

| andubos a răspuns:

Cel mai bun caractere sunt sura si war

| Metin2Alex a răspuns:

Buna. ai 2 optiuni...
1) War pe corp pentru ca aura are ub dmg foarte mare. Iuresul iti da viteza mai mare dar partea proasta e cersterea la pagube.
2) Sura BM (Black Mage) pentru ca are spiritul flacarii si da un dmg destul de mare.
Funda?

| cristianooo1 a răspuns (pentru Metin2Alex):

Si mie imi place waru

| Popescu_Razvan_1993_Y0ky a răspuns:

Sura ame e rege desigur pentru ca el are foarte multe abilitati ca sa ii dea dmg mai mare

| Sebastian_Madalin_1997 a răspuns:

Eu de obicei joc cu ninja pe lame sau Sura BM daca stii sa-ti faci itm bunde de pvp rupi cu ambele

| Sefu_Alex_1998 a răspuns:

Waru find ca are corp e parerea mea eu cu waru am ajuns in top si am lv 200 si bat si pe sura
war e cel mai bun

| Lazar_Elvis_Silviu_2000 a răspuns:

Eu zic lycan
1. poti face combouri foarte bune cu el
2.el are niste arme foarte bune
3. daca pui sufletul lupui indigo si cel albastru iti da o putere foarte buna
4.este ca un fel de ninja dar mai bun
5.sunt ff multumit de el

| Lazar_Elvis_Silviu_2000 a răspuns:

Eu zic lycan
1. poti face combouri foarte bune cu el
2.el are niste arme foarte bune
3. daca pui sufletul lupui indigo si cel albastru iti da o putere foarte buna
4.este ca un fel de ninja dar mai bun
5.sunt foarte multumit de el

| cristianooo1 a răspuns:

War

| Alexw a răspuns:

Warr-ul face legea(indicat ar fi cel pe corp pentru ca are dmg ul foarte mare si viteza de atac...) si dupa aia sura BM, de ce warr-ul, pentru ca:
1. cele mai scumpe iteme le gasesti doar la el
2. loveste foarte bine chiar de la lvl foarte mic, pe cand celelalte caractere sunt varza
3.el lupta cel mai corect
4.am avut war si am fost cel mai mult multumit, despre felul cum lupta

| Neamtu_Alex_1979 a răspuns (pentru Alexw):

Ma un war i-a bataia de la ninja cat de bun ar fi el laughing

| KissMeImIrish a răspuns:

We ce dracu tot zice`ti acolo?
bha...cel mai bun e warru corp.dc?
pentru ca are iuresu care da ff repede si ca sa nu scada pagubele il tii la M1(ma refere pe private). warru poate sa bata si sura bm pentru ca are atac ff rapid si se bazeaza ff mult pe hit`uriwinkingsura bm ataca mai greu da un skill de la sura face cat 2 hituri sau 1 hit de la warr...depinde de itm dupa parerea mea as alege warr corp ca e ff bun in pvp si pvm daca stii sa-l faci

| codrin47 a răspuns (pentru KissMeImIrish):

Hai mah nu zau? Toata lumea zice de flacara si doar de ea la bm, dar pe langa dmg de la flacara, protul(protectia intunecata) iti da cea mai buna aparare pvp din tot jocul, aia+dmgul continuu de la flacara+cele 4 skilluri ramase(pentru ca ai timp sa le dai pe toata daca ai protul)asta il face pe bm regele pvp, cui ii pasa de viteza de atac cand ai o aparare suprema+atac suprem, singurul inamic adevarat pentru bm este ninja pe arc, dar pe war il face usor.

| DenisAndrei56 a răspuns (pentru KissMeImIrish):

Eu cred ca tu esti nebun laughing) daca sunt sura am ce imi mai faci? laughing niciun caracter nu m-a batut pana acum

| DarkNeos a răspuns:

Uite cum este... timp de cativa ani am crezut ca si multi dintre voi Sura BM este regele jocului FALS. Chiar daca are protectia intunecata si flama nu este de ajuns ca sa invinga un warr pe corp. De ce? Warru pe corp are prea multa putere in hituri iar daca puneti patrunzatoare el reuseste sa treaca de apararea cu sabia... deciputeti pune 20 roua +10 vin +40 iteme dupa voi +20 bonus de patrundere +8 piatra =98PATRUNZATOARE adica aproape orice hit iar sura mai este dezavantajat dintr-un motiv : poti baga roua pe armura 30 (pose) koif 15 bratara 15 roua 20 vin 10 = 90MAGIE (adica sura bm o sa mai dea dmg pe flama si atacul focului deoarece la ele iti tr si fac care merge pe bratara koif si armura ) DECI COMPARATI CARACTERELE! O sa mai revin cu informatii PvP

| Anonimu256 a răspuns (pentru DarkNeos):

Hai nu zau eu am batut cu un ninja de lvl 49 un war de lvl 49 si aveam itemele praff si am mai batut si un war de 41 cu toate itemele +9

| DarkNeos a răspuns:

Warru

| Anonimu256 a răspuns:

Cel mai bun caracter pvp e ninja (lama)

war-ul devine aproape inutil in pvp de la lvl-ul 30/40

| Voia_Alin_1999 a răspuns:

De exemplu se dueleaza un war pe corp si un sura pe arme magice.War-ul isi da corpul si iuresul iar sura da risipirea.De aici war-ul este inutil si nu da cam deloc dmg.Deci warul pierde contra un sura foarte bun.Dar war-ul pe mentale cu o lance si cu itm foarte bune poate sa faca ce vrea el. Dupa parerea mea cele(spun cele fiindca nu exista caracterul perfect, ci caracterul cu care joci tu bine si iti place)mai bune caractere de pvp sunt sura bm, war mentale si ninja lame