| MrAlexinho a întrebat:

Care este cel mai bun caracter din metin2?

Răspuns Câştigător
| xDavidx a răspuns:

Salut! Ati spun sa stii... ca toate caracterele sunt facute astfel incat sa fie aproape egale,,, de stai sa te gandesti observi ca unui mai bun apoi spui cai altu si tot asa... Dar pana la urma ar fi Ninja cel mai bun (pe magii lama) Odata ce al cresti lv mare rupi pe alti din pumnale happy dar la inceput.,., eh ehwinking
Succes!

| Ally_9467 a răspuns (pentru xDavidx):

Sa stii ca ai mare dreptate xDavidx Ninja este cel mai bun, iar apoi este Sura dar pe primul loc este Ninja big grin... pe PVP ninja trebuie sa aiba skilurile pe ark iar pe PVM skilurile pe lama ...credwinking. Iar cel mai bun Metin2 e "Metin2Mania.ro

| strambica a răspuns (pentru xDavidx):

Sa stii ca da happywinking

18 răspunsuri:
| Rayus a răspuns:

La magie este sura, la dueluri war-u, la crescut ninja si shamanu nu stiu la ce e bun... Funda?

| shhhs a răspuns:

Salut,
Poate te ajuta acest ghid:
http://orademetin.blogspot.ro/......etin2.html
Bafta!

| Kydie a răspuns:

De fapt... nu conteaza. trebuie sa ai arme bune si toate cele, ca tot chestia aia ii de exemplu daca ai toate P si toate de pe tine +9 si celalalt la fel ...conteaza cum te lupti si cum folosesti magiile.nu prea este diferenta, parerea mea.am fost pe ro shaman de lvl 84 si ii rupeam pe toti(in afara de GM)

| ygh6yttrgfdsx a răspuns:

Raboinicul big grin
Iti garantezlaughing

| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Cel mai bun este sura ca ii rupi pe toti succes!
ALege magie neagras si daca vrei un site
de metin pe carel joc uite :http://www.valmondial.fr/aragorn/
bft fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun ca un caracter bun este caracterul sura BM nu ai nici-o sansa la aceste magii.

| killllls a răspuns:

E suratongue E cel mai bun Pe magie Neagra eu am un sura p metin 2 frz si rup cu el Si nu ma bate nimetongue

| AlexDaniel7293 a răspuns:

Man am eu raspuns. Daca e pvp(adica se bat playeri intre iei ) e clar sura. Daca e pvm (te bati cu monstri si cresti) e warul daca nu ai tot la shop daca ai tot la shop sura.De ce war pentru el gasesti cel mai repede itemme ( cel mai repede la war poorma la ninja apoi sura apoi shaman) de exemplu pe metin2fun m-am chinuit o luna sa obtin un otel de sura la un pret rezonabil iar un prieten care avea war 2 zile. Funda?

| thambor a răspuns:

Dupa parerea mea un sura pe arme deoarece poate dezactiva toate celelalte magii ale inamicului(aura sabiei, iures, spiritul flacarii, si chiar toate buffurile samanilor). sper ca ti-am fost de folos. Daca vrei un metin super tare iti sugerez metin2 network

| 456ady a răspuns:

Saman este dar trebuie sa stii cum sa-l faci Fundabig grin

| lovedark a răspuns:

Gresiti toti cele mai bune caractere "dupa parerea mea" este samanul si razboinicul

| Miruna12321 a răspuns:

Sura si Razboinicul sunt cele mai bune.
Ele sunt facute pentru lupta.
Shamanul e bun la Buff iar Ninja la lure.
Cel mai bine ar fi daca ti-ai
face razboinic.Este foarte bun la bataie.winking

| aDI96 a răspuns:

Sura BM clar.

| loldobremariuslol a răspuns:

Hai sa-ti zic eu pe bune joc de 8anii warul de oare ce e cel mai popular e bun la crescut si la duelurii pe corp da are o problema e foarte greu de intretinut la iteme cartii itemele sunt scumper eu am war da ma descurc de lv79

| Spanu_Bogdan_1994 a răspuns:

Pe server pvp e shaman; iar pe server pvm este bun Sura BM apoi Warrior si dupa aia Ninjalau cu lame!