| anonim_4396 a întrebat:

Care profil este mai bun dintre stiinte sociale si filo?

Răspuns Câştigător
| babyblue a răspuns:

Depinde de ce vrei tu.Eu sunt la filologie si sunt destul de multumita.Profilul se bazeaza pe limba romana, istorie, geografie si limbi straine.Vei face putine ore de matematica(2), biologie(1), fizica(2) si chimie(1). In clasa a 11-a acestea se vor inlocui cu stiinte, care va cuprinde toate aceste materii.La romana vei face literatura(poate vei avea un optional de gramatica in clasele 11, 12).
Daca vrei la filologie trebuie sa iti placa sa citesti, sa interpretezi, sa argumentezi si sa stii sa citesti cu subinbteles(cu ''un ochi de critic'').
Pe viitor vei putea urma destule facultati, chiar si medicinabatting eyelashes.
Este un profil numa' bun pentru ACADEMIA DE POLITIE.

Despre stiinte socile, nu stiu si nu vreau sa iti spun vreo prostie.
Succes.

7 răspunsuri:
| SimoooSven a răspuns:

Stiintze
funda?batting eyelashes

| TheDaffodil a răspuns:

Asta depinde doar de ceea ce vrei sa faci tu mai departe happy Intereseaza-te ce licee au profilul pe care tu il vrei, eventual poate afli ceva si despre cum se invata pe acolo. Asa te poti hotari ce sa alegi

| Cleona a răspuns:

Stiinte sociale

| Ihatereligion a răspuns:

Stiinte sociale.

| A0z a răspuns:

Aa vrea in continuare Facultatea de,, educatie fizica si sport,, si Academia

| MiaDiamondGlow a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin bun. avand in vedere ca sunt amandoua profile de uman sunt foarte asemanatoare. dupa parerea mea mai multa carte se fae la stiinte sociale, mereu am avut impresia ca e putin mai serios decat filologia. oricum profilele uman sunt usoare.

| bennayong a răspuns:

Eu sunt la stiinte da e mai greu la filo cu limbile straine- asta e in plus- in rest romana, istorie(multa la sttinte) si geogra.La academie stiinte este optim.Totusi mai multe oportunitati sunt la filo-asta daca iti plac limbile. laughing