| mihaelaemanuela9 a întrebat:

Ce profil de liceu este cel mai avantajos (mai lejer)? Si... Sa nu dau bac la mate. Filo sau stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Stiinte socialewinking. nici nu esti incarcata cu multe romane neinteresante si, mai mult de atat, pe stiinte sociale se dezvolta mai mult latura psihologica si filosofica.(al doilea argument este subiectiv)

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Si filologie si stiinte sociale sunt profiluri avantajoase, lejere, bune.As zice ca la filologie esti mai avantajat putin deoarece din clasa a 11 nu se mai face matematica deloc pe cand la sociale se face pana la sfarsit.Acum tu alegi..Succes

| AvalohAlyn a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Si inca ceva, nici la filologie nici la stiinte sociale nu se da bacalaureatul la matematica.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Depinde ce materii preferi. Daca iti plac romana si engleza si istoria si esti mai buna in acest domeniu, atunci mergi pe filologie. Depinde acum si ce profesori prinzi si cat accent se pune pe profilul respectiv.

| iSwag a răspuns:

Poti vinde la mecdonalț si fara liceu
Dintre filologie si stiinte sociale, probabil stiinte sociale este mai bun.

| mihaelaemanuela9 explică:

Stiu ca nu se da bac, va multumesc frumos