| Nica_Alexandra_1995 a întrebat:

Care sunt semnele ca un băiat te place? (timid și care nu prea vorbeste cu persoanele din jur)

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cand am placut prima fata find timid,imi era frica sa vorbesc cu ea, fugeam de ea, evitam contactul cu ochii cu ea, nu puteam vb cu ea e ciudat ma balbaiam, dar ce isi place la el?

| OnuOnulică a răspuns:

Modul cum se uită la tine și felul cum se rușinează. Dacă ești insteață îți dai seama instantaneu că te place atunci când se uită la tine sau când se rușinează.

| WaterDrop a răspuns:

Se uita la tine lung atunci cand are impresia ca nu-l vezi tu sau altcineva.
Daca il saluti, iti va raspunde pe un ton usor ciudat, usor tremurat.
Se inroseste imediat la fata daca vorbesti cu el.
Se foieste si nu poate sta relaxat in preajma ta.
Nu te priveste in ochi.
Devine brusc tacut si ii este greu sa poarte o conversatie.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Iti poti da seama de asta prin gesturile care le face el cand este in preajma ta,dupa privire, felul cum se uita la tine, la reactii, la felul cum vorbeste cu tine.
Bine nu poti sa-ti dai seama exact ce simte, nu poti sa-i patrunzi in minte dar daca vrei sa aflii urmareste-l din discutiile cu prietenii despre ce converseaza si astea sau pur si simplu ai putea sa vorbesti cu el sa aflii ce vrei sa stii daca te place sau nu.
Sper ca te-am ajutat.
Toate cele bune.