| s3nz0r a întrebat:

Cat costa sa-mi fac si eu cateva carii? Dar mai ales cat dureaza? Ca am probelme cu danturacrying? Si cat costa sa-mi pun aparat dentar? Ca am un dinte cand a crescut stramb nu a vazut bine pe unde sa creasca si a crescut strambcrying pls ajutati-ma [-O

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O plombă simplă (fără tratament) între 70 și 90 ron. Cu tratament și anestezie (acolo unde este cazul) poate ajunge și la 150 ron/dinte.
Aparatul dentar cel mai ieftin este în jur de 400/500 ron, dar foarte bine poate ajunge și la 1000 ron (este în funcție și pe tipul aparatului și buzunarul tău cât de valoros este).
O dantură frumoasă și îngrijită.
Pa, pa.

1 răspuns:
| russiangirl a răspuns:

In general 1 carie costa in jur de 50 de lei iar aparatul dentar in jur de 800-1000 euro.acuma depinde si al ce medic te duci