| BobbyHD a întrebat:

Câteodată uit sa-mi fac temele, aş vrea o scuză credibilă, văr rog.

Răspuns Câştigător
| ImSnow a răspuns:

Stiu eu stiu eu, iti suni un coleg si il intrebi ce teme ai, daca nu vrei sa le faci ii zici ca te doare mana de la ****.

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Crede-ma, am stat 12 ani pe bancile scolii (scoala + liceu, evident), iar acum urmez o facultate. Acumuland experienta si vazand destul de multe, am ajuns la concluzia ca cel mai bine este sa spui pur si simplu ca nu ti-ai facut tema. Inventand scuze, nu faci decat sa cazi in penibil, iar deznodamantul va fi acelasi. Daca profesorul vrea sa te ierte, o va face, daca nu, iti va pune nota mica indiferent de ce ii zici tu. Ai uitat sa-ti faci tema, asta e, suporta consecintele. Invata sa iti asumi happy

| vocea a răspuns:

Cea mai ppuna scuza este sa ii zici adevarul, vor vedea ca esti sincer si ca nu ii minti si te vor certa mai putin, la mine a mers

| BlackRose03 a răspuns:

Zi ca ai probleme de familie,la colegii mei functioneaza.Ex:"Tata s-a certat cu mama aseara, au tipat pana tarziu si m-au pus sa privesc, dupa asta nu m-am mai gandit la altceva, parca uitasem totul, doar deznadejdea ma cuprindea..."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi ca ai inceput de alzheimer, o sa para credibil ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Mi-a mancat-o cainele. "