| andrisor a întrebat:

Cum pot sa refuz un baiat sa ies cu el in oras, O scuza credibila!

9 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

Daca tot amani si amani, nu ajungi nicaieri. Spune-i adevarul, odata ce incepi, trebuie sa continui.Mult pana dai drumul la vorbe happy Bafta! happy

| William a răspuns:

Zi-i ca nu iti place de el, sigur o sa te creada.

| BiuL a răspuns:

De ce ai nevoie de o scuza? Ii spui nu vreau sa ies cu tine si gata, Daca ii bagi ceva vrajeala de genu "nu am timp" o sa te tot streseze.

| vocea a răspuns:

Pai draga adrisor, poti sa ii spui adevarul este cel mai bine, sau ca ai prieten mult succes, sau cel mai simplu nu ma lasa mama, dar prima est este cea mai buna ca sa nu mai insiste succeswinking

| Sociopat a răspuns:

"Am cancer la san si vreau sa petrec restul zilelor ramase plangand."

| losseru a răspuns:

Spune-i in **** mea ca nu vrei sa iesi cu el si nu-i mai da impresia ca il placi

| UnDezaxat a răspuns:

"Nu te suport." "Nu te plac."

| gabriela15gabigaby a răspuns:

Eu cred ca e bine sa fii sincera cu el acum si sa ii spui ca nu vrei sa iesi cu el.Pentru ca altfel isi va face sperante si iluzii, se va tine dupa tine... si mai apoi poate ii vei frange inima, totul s-ar termina foarte prost. Poti sa ii zici: "esti un baiat simpatic dar nu te plac in acest fel. Sigur o sa iti gasesti tu o fata care sa te placa cu adevarat" Cred ca e mai bine asa decat sa il minti. Dar refuzul sa fie delicat si nu brutal. Si puteti ramane amici.
Sper ca te-am ajutat macar un pic... happy

| StudentăLaMedicină a răspuns:

Ii spui ca ai treaba cu parintii sau ca trebuie sa pleci la tara sa ii ajuti la ceva. Sau, ii poti spune adevarul. Deseori, minciunile sunt mai dureroase happy