| TrixLove a întrebat:

Dau funda pentru cel mai creativ. Am nevoie de o scuza. O scuza stupida, dar credibila pentru care nu as vrea sa ies cu un baiat\o fata. Bafta! Repet: dau funda!

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

O scuza destul de penibila ar fi ca, daca persoana te stie o persoana sentimentala si tptus nu sunteti atat de apropiati incat sa te cunoasca ii poti spune ca ti-a murit cainele/ pisica, ceea ce l-ar face sa se simta indurerat de starea ta(asta ca sa nu zic un prieten sau membru al familiei ca ar fi exagerat).

Scuza ar fi accea ca parintii te-au incuiat in casa si au plecat la servici, sau ca tu te-ai icnuiat in casa si cauti cheia inca de dimineata. Daca nu te crede il poti chema personal si stai cu usa inchisa.

Daca esti fata, baiatul cu care nu vrei sa iesi te va intelege daac ii spui ca esti in anume perioada a lunii si nu vrei sa strici totul cu o durere de burta sau mai rau sa vomiti la masa. Mai interesant ar fi daca i-ai spune ca ti s-a mai intamplat.

Poti spune ca a venit la tine un verisor sau verisoara, daca ai frate sau sora mai mica poti spune ca trebuie sa stai cu el o zi si ca daca vrea poate sa vina sa te ajute la schimbat scutece...nu cred ca ii va convine.

Foloseste telepatiahappy Succes!

3 răspunsuri:
| AlexiaClaudia a răspuns:

Sa vedem, ii spui ca n ai chef sa iesi, ti a murit o ruda si mergi la inmormantare, esti racit si nu poti iesi afara, nu ma lasa parintii, am iubita, te doare capul, parintii tai nu sunt acasa si esti obligat sa stai langa gospodarie, vine o verisoara de a ta si trebuie sa mergi dupa ea etc.

| CarinaVonPhetamine a răspuns:

Pai.Spune-i ca:
1. Ma duc cu mama la magazinul de animale sa-mi iau un animalut...scuze nu stiu cand o sa ma intorc.
2. Trebuie sa iau o prietena din alta tara de la aeroport si trebuie sa.i arat orasul.
3. M.am certat cu mama si nu cred ca o sa ne mai vedem cat de curand
4.Mie raw...ma doare foarte tare capul.

big grin Sper sa-ti fie d ajutor!

| selle111 a răspuns:

Pai spui ca e ziua bunicei tale si nu poti veni