| Nadiiii a întrebat:

Cati MB iti ia sa incarci o poza pe facebook? Dar sa trimiti un mesaj pe chat?

3 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Sa incarci o poza depinde de poza/de setarile de calitate, poate fi intre 0, 1 mb si 10 mb. Un mesaj pe chat foarte putin cat timp nu vizionezi si poze/video pe facebook in timp ce conversezi pe chat cu un mb poti trimite zeci/sute de mesaje text pe facebook (adica mesaje pe chat fara poze sau alte atasamente). Ai abonament/vreo optiune de internet pe telefon cu trafic limitat?

| Nadiiii explică (pentru mont):

Am abonament la Vodafone si am doar 25 MB

| mont a răspuns (pentru Nadiiii):

Din pacate daca ai smartphone cel putin e foarte putin 25 mb, sunt consumati si doar in stand by de catre telefon cu actualizarea diverselor servicii. Daca vrei doar facebook fara poze, poti intra pe http://0.facebook.com si ai acces gratuit. La fel si pe seenow. Depinde insa si ce telefon ai.