| perusita a întrebat:

Ce as putea sa fac ca colegii mei sa nu isi tot bat joc de mine?cryingma poreclesc tot timpu se iau de mine chiar daca nu fac nimiccrying. si astazi prima zi de scoala si nu m-au lasat in pace.va rog mult niste sfaturi!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ii zici la dirig problema pe care o ai si el se va ocupa de ei.

| Supps a răspuns:

Raspunde-le cu aceeasi moneda, dupa ce vei face asta nu li se va parea la fel de amuzant sa-si bata iar joc de tine.
Arata-le ca ai putere de caracter si ca nu te deranjeaza deloc comentariile rautacioase ale lor.

| princess97 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa discuti cu dirigintele sau diriginta ce ai si sa spui tot legat de colegii tai cum ca nu-ti dau pace si se leaga de tine

| simpatika123 a răspuns:

Fi tare, folosesteti limitat tupeul si raspundele(nu obraznic) de ii vei lasa fara comentarii si cu gura cascata. daca nu merge ignora-i

| bebbellusha a răspuns:

Fi exact ca ei demostrazale ca tu nu esti o fata timida asa cum te cred ei...nu te mai lasa calcata in picioare de nimeni fi tare si mereu capu sus niciodata capu jos schimbate radical aratare ca si tu poti fi o fata rea

| AliceWonderland a răspuns:

Nu mai pune la suflet ce spun ei, fi indiferenta si da`le replica cand iti spun ceva.