| DANIEL567 a întrebat:

SALUT TPU, toata scoala rade de mine,ma poreclesc, un coleg din rele intentii chiar daca este greu de crezut, m-a vomitat, sar la bataie la mine. Ce sa ma fac? Niste indicatii plz.

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cum a vomitat pe tine?

| DANIEL567 explică (pentru whatevernvm):

Suntem colegi de banca, si cum spuneam a baut peste 4 l de vin si tigari si a vomat pe mine

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai le faci ceva? Vorbeste cu directorul scolii.

| Doub a răspuns:

Ce căutai tu, tinere, în burta acelui copil de te-a vomitat?
ĂĂĂ?

| DANIEL567 explică (pentru Doub):

A baut si a vomat iar cand spre exemplu suntem colegib de banca i-a venit rau si a vomitat pe mine

| R0R0 a răspuns:

Nu iii bagi in seama.Ii ocolesti.
Daca nu inceteaza, iti chemi parintii să discute cu directorul.

| Stoica_Paulica_1995 a răspuns:

Dai numai la fata

Piciorul e cel mai puternic, pumnul e cel mai rapid

| CarollineForbs a răspuns:

Uite,eu cred ca e foarte bine sa te adresezi cuiva, parintelui, profesoarei(cea mai buna alegere)sau directorului.Sa ii spui ce se intimpla si cauza, tot absolut.Ei vor lua masuri, mai ales daca te poreclesc.In clasa mea,a fost un timp,cind baietii ma inlaturau si ma porecleu,isi bateu joc,apoi a fost momente ca mam imprietenit foarte bine cu unii baieti,si continua sa isi bata joc numai unul,m-am adresat mamei si profesoarei. Zilele urmatoare,diriginta a luat masuri,la pedepsit,ia chemat parintii, am scris cerere si tot ce mi-a facut el.Iar acum nu imi vine sa cred, dar prietenesc absolut cu toti, chiar daca l-am spus, am devenit prieteni

| Margarytta a răspuns:

Ar fi bine să vorbești cu polițistul, să îi sparii puțin