| Vampire_9682 a întrebat:

Ce ati alege dintre stiinte ale naturii si filologie?

17 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Filo, că acolo și sunt big grin

| FoarteLetargic a răspuns:

Filologie. Se fac ore mai usoarewinking

| Piiink a răspuns:

Filoo la stinte trebuei sa invetii pe ruptewinking Nu ca la filo nu se invata dar la stinte trebuie sa ai 10 la fizica tongue Mai bine filo tongue

| Castorul a răspuns:

Depinde ce inclinatii ai. Daca iti place matematica si calclculele, atunci mergi pe stiintele naturii. Daca iti place sa tocesti, sa inveti mult la romana, analiza, comentarii etc atunci mergi la filologie.
Personal eu am ales stiintele naturii happy

| PrecioussGirl a răspuns:

Niciuna laughing nu ma deszkurc cu limibile si nici cu kimia... poate ar trebui sa cauti mai multe informatii despre aceste profiluri si apoi sa te decizi unde te'ai descurca mai bine.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Amandoua sunt bune,depinde de tine la ce te pricepi mai bine.

daca iti place chimia,matematica alege stiinte ale naturii,daca iti place romana, limbile straine alege filologie. chiar daca acum se pune baza pe profilurile reale cum ar fi mate info sau stiinte ale naturii nici la filologie nu ar fi rau, deoarece este bilingv si asta te-ar putea ajuta mult.o limba straina invatata bine nu strica niciodata

succes!:*

| Genuitoarea a răspuns:

FILOLOGIEE! the bestwinking! fortsa limbi straine :*! succesuri babyeebatting eyelashes:X

| Lell a răspuns:

Ştiinţele naturii happy!

| MMihai a răspuns:

Mate-info.
Eventual poate stiinte ale naturii.

| Andreea6031 a răspuns:

Depinde de gusturile si aptitudinile fiecaruia. Personal, eu as alege stiinte ale naturii, deoarece imi place mai mult partea reala si cea biologica. Eu m-am dus la mate-info, dar acum mi-as fi dorit sa merg la stiinte ale naturii. Conteaza foarte mult si unde vrei sa mergi la facultate. Eu acum as vrea sa merg la medicina, iar biologia si chimia care se fac la sectia de stiinte ale naturii m-ar fi ajutat foarte mult. Cei care merg la filologie fac mai multe ore de limba romana, limbi straine.

| allthegoodnamesaregone a răspuns:

Stiinţe ale naturii, pentru că acolo studiezi in mare parte toate materiile necesare pentru viitor, si pe urma poti sa mergi pe ce cale vrei catre facultate. Dar la filologie, ai optiuni cam limitate, pentru ca nici macar nu mai faci mate de prin clasa a 11a parca, iar dupa liceu daca vrei sa mergi la o facultate de medicina, inginerie sau stiu eu ce, care se bazeaza pe stiinte reale, ai foarte mult de recuperat. Asta e parerea mea... Mult succes!

| Lusy93 a răspuns:

Filo.e mai simplu.numai ca trebuie sa dai bacu la latina.parca asa stiu eu.incearca sa gasesti stinte sociale.e super usor.

| CookieMonster_4926 a răspuns:

Sincer eu as alege filologia pentru ca imi place romana iar la stiintele naturii iti trebuie chimie ceea ce nu suport dar tu ar trebui sa te gandesti la argumente pro si contra pentru fiecare si sa alegi in functie de care ti se pare mai potrivit pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum sa iti zic eu acum am terminat "stintele naturii"(bio-chimie) asta inseamna 4 ore mate 4 ore chimie 4 ore fizica 4 ore bio asta in clasa a-XI-a si a-XII-a,iar filologie inseamna toceala multa istorie geografie filozofie libi straine chestii d'astea de tocit mult,pecand la bio-chimie,acolo ori sti mate, fizica, chimie si biologie ori nu mai stii SAL

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ştiinţele naturii, fără îndoială.
Baftă`!

| ioanapantea a răspuns:

Stiinte ale naturii.

| Mada18_8033 a răspuns:

Eu as alege stiinte ale naturii...si eu am terminat acum clasa a8a si ma duc la virgil madgearu-economic, mi se pare cea mai buna varianta pentru ca iesi cu o calificare si te poti angaja mai repede...in legatura cu preferintele tale,eu as alege stiinte ale naturii pentru ca poti avea mai multe optiuni la facultate, umanul iti restrange din oportunitati, e foarte mult de invatat la uman si o sa iti fie greu se te duci de la uman sa zicem sa faci o facultate care se bazeaza pe matematica sau nu stiu economie, pentru ca in timp poate iti schimbi preferintele. sper ca ti-am fost de folos :*