| Christiana03 a întrebat:

Ce credeți ca înseamnă să fii cool?

Răspuns Câştigător
| EllyClau a răspuns:

Moah....nu cred ca exista o definitie a cuvantului ''cool'' But, let me try! Pai, in orice caz, o persoana cool este o persoana populara, cunoscuta si respectata^,^ Si nu KanameK, nu este un lucru rau sau o prostie sa fi cool..si a fi cool nu inseamna ca esti cocalar/pitipoanca. pe scurt, cool este genul acela de persoana care e ultra-sociabila, draguta/frumoasa, prietenoasa si glumea big grin Perfect human

23 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Sa ai o personalitate interesanta, sa fi amuzant, sociabil si popular.

| sappy a răspuns:

Sa fii cool in ziua de azi trebuie sa fii un ratat care se imbraca, comporta ca si ceilalti copii fara nicio valoare si educatie!

| elyfel a răspuns:

Daca te simti bine in pielea ta, si nu te lasi influentat negativ de cei din jurul tau asta e cel mai cool

| Duucu a răspuns:

Mie-mi par "cul" tipii care stiu sa faca ceva asa cum trebuie.

| StalkerSoul a răspuns:

Depinde din ce sens te gandesti, dar sa zicem ca sa fii ceva gen carismatic, creativ. o persoana care se descurca in toate situatiile.

| Christiana03 explică (pentru StalkerSoul):

Merci! Vreau sa stiu punctele voastre de vedere, intelegi? Ce iti vine prima data in minte cind zici cuvintul ''cool''.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

E doar o prostie din filmele de prost gust marca Disney Channell şi Nickelodeon şi o prostie din cărţi marca "Jurnalul unui puşti" şi "Generala-Cei mai naşpa anii din viaţa mea".
Concluzia: O prostie americană inventată pentru copii şi adolescenţi.

| Danutul22 a răspuns:

O prostie.

| Christiana03 explică (pentru Danutul22):

Ce e o prostie? Sau mai degraba cine? Tu? Da, mi-am dat seama. Si, vezi tu, mi-au luat doar citeva secunde tongue

| Danutul22 a răspuns (pentru Christiana03):

Hah? imi era lene sa scriu.tu ai vrut telenovele...si m-ai facut cumva prost? controleaza-ti cuvintele. Notiunea de cool este folosita pentru genul de persoana populara(termenul normal este persoana populara) Notiunea de cool este folosita de persoanele cu o varsta frageda, (10-14 ani) pana afla ca normal este sa spui persoana populara sau cunoscuta, adica: o persoana''cool'' este cineva smecher(cool=smecher) dupa cum vezi, pe multe site-uri si jocuri sunt oameni cu numele : CoolBoss, de unde denota ca majoritatea persoanelor care folosesc termenul cool, si chiar cei care sunt cool pot fi considerati cocalaribig grin imi e lene sa mai scriu..si vezi limbajul. app, se scrie ''cate'' nu ''cite'' -.- ceau

| Christiana03 explică (pentru Danutul22):

Merci pentru raspunsul atit de complex! P.S.-draga,ar trebui sa mai inveti cite ceva.Cei din Republica Moldova folosesc ''î'' si nu ''â''.Am vazut mai multe observatii in acest sens pe acest site si chiar vreau sa te intreb,pe tine,personal: voi nu stiti ca si cei din R.M. vorbesc limba romana si folosesc ''î'' sau credeti ca,daca sintem un stat mai mic,trebuie sa adoptam toate regulile voastre? La un moment dat, mi-a venit ideea sa folosesc ''â'' si nu''î'', cel putin in cadrul acestui site, dar m-am razgindit: vreau sa-l folosesc ca...un mic act de sfidare, intelegi?

| Danutul22 a răspuns (pentru Christiana03):

Ah,sorry.big grin greseala mea..chiar...nu era scopul meu sa te insultbig grin chiar nu stiam..chestia cu Republica Moldova, crede-ma... imi cer mii de scuze puppy dog eyes

| Danutul22 a răspuns (pentru Christiana03):

Eu doar am folosit aceea corectare pentru faptul ca m-ai insultat big grin ceva gen..REVENGE happy dar, chiar nu stiam big grin repet, mii de scuze si merci de informatie, chiar nu stiam big grin o sa retin

| Christiana03 explică (pentru Danutul22):

There's no need for revenge happy.Te scuz. Inteleg.Chiar-chiar nu stiai?

| Danutul22 a răspuns (pentru Christiana03):

Sa mor...asa sunt eu, mai tantalau big grin happy metoda mea principala de a agata laughing

| Christiana03 explică (pentru Danutul22):

Ma plictisesti. Doamne, nu te-am crezut.Atitea smile-uri, serios?

| Danutul22 a răspuns (pentru Christiana03):

Pot si mai multe daca sunt provocat, momentan incerc sa remediez faptul ce te-am insultat in cauza de necunostiinta. Anyway..sorry again. Take care:*

| lorena15 a răspuns:

Sa arati bine smug

| EllyClau a răspuns:

Da..am scris de 2 ori..noua pe aici. ignore that one happy

| negropantrans a răspuns:

Sa nu atragi atentia la fleacuri,daca ti-a zis cineva ceva rau,zimbeste si zii ceva de tipu asta:,,Arati frumos azi,dar cind deschizi gura, frumusetea dispare", asta o sa socheze acea persoana, dar daca iti face vreun compliment, fate deparca esti obisnuit cu ele.Cool asta nu intotdeauna inseamna sa fii dur, dar nici naiv, trebuie sa te imbraci la tema si nu cum zice bunica mea,, ia la asta, parca-i scos din cur" si trebuie sa vorbesti frumos.

| Christiana03 explică (pentru negropantrans):

Frumos raspuns, sincer! Dar, am o intrebare: prima parte a comentariului tau a fost o aluzie la raspunsul meu pentru KanameK? Nu mi-o lua in nume de rauhappy

| negropantrans a răspuns (pentru Christiana03):

M...poti sa spui si-asa