| Azalea a întrebat:

Ce credeti ca ar trebui sa scriu pe blog pentru ca acesta sa aiba multe accesari? M-am gandit sa imi fac blog despre lifestyle, blog cu retete, despre frumusete dar parca nu ma prea incanta niciuna din ideile astea...imi place nutritia (si chiar ma pricep) dar consider ca putine persoane sunt interesate de acest subiect asa ca nu merita sa scriu degeaba...imi place si matematica, biologia dar cred ca, scriind despre aceste subiecte mi-as pierde efectiv timpul deoarece, din pacate, putine persoane sunt interesate de asemenea subiecte.
Ce imi recomandati? (in afara de manele, cocalari, telenovele, etc)
P. S. dau fundita si voturibatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Ovilacul a răspuns:

In primul rand vreau sa te anunt ca nu toti oamenii pot scrie pe un blog. E adevarat, esti motivat la inceput dar in timp te vei plictisi. Din cauza asta trebuie sa alegi sa scrii despre ce iti place tie si nu despre ce crezi tu ca le-ar place altora sa citeasca.
Iti faci o lista cu posibile teme ale blogului si te axezi pe una din ele. Eu, din experienta, iti recomand sa scrii doar despre un anumit domeniu, n-are rost sa combini mancarea cu excursiile de exemplu. Daca tu crezi ca te descurci la nutritie incearca si vezi ce iese. O sa fii surprinsa sa vezi ca sunt multi oameni interesati de nutritie, printre care ma numar si eu. Ma gandesc ca vrei sa scrii pe un blog doar ca un hobby deoarece daca vrei sa scoti bani din blog e cu totul alta poveste.

2 răspunsuri:
| EuPaulA a răspuns:

Scrie despre cum sa-ti intreti frumusetea corpului(pielii) si a parului de ex:cum sa prepari masti naturale pentru piele, tretamente naturale pentru par, etc... SAU sa scrii recenzii si actorii filmelor nou aparute in cinema

| Azalea explică:

@ Bogdan: ma bucur ca si tu esti interesat de nutritie, ma gandeam ca de obicei sunt interesate de acest subiect numai domnitele care vor sa slabeasca laughing iar eu nu vreau sa scriu numai despre acest lucru ci si despre vitamine, minerale, etc.
Probabil voi incerca sa scriu asta pe blog pentru ca e singurul subiect care ma pasioneaza 100% mai ales ca vreau sa dau si la facultate la nutritiewinking