| Inovssakura a întrebat:

Ce este mai tare: manga sau anime. Anime-ul este mai in urma decat manga? De exemplu ma uit la Naruto shippuuden si nu intleg de ce unii spun : x a murit in manga dar nu stiu daca si in anime. Cum adica? Animeul este facut dupa manga, nu se intampla la fel?

1 răspuns:
| gicubezereu a răspuns:

La iceput pictorul face manga adica desenele si istoria iar pe urma aceste desene sint transmise la studiou unde se face animeul, insa citeodata la studiou se intimpla schimbari(foarte rar ). si apoi ajunge la ecranele si in cartile noastre. astept funda. sps.