| Cookieahjkekdn a întrebat:

Ce film va impresionat cel mai mult? De ce?
Puteti povesti pe scurt?

5 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Probabil unul dintre filmele care m-au impresionat cel mai mult a fost 'The Lovely Bones'. Este vorba despre o fata care este omorata de vecinul ei (filmul este foarte sentimental si profund, nu gen crima), care dupa moarte ramana intr-un taram intermediar intre Pamant si rai, un fel de purgatoriu, pentru ca parintii ei nu au trecut peste moarte ei si inca spera sa o mai gaseasca.
Este un film incredibil, pe care ti-l recomand din toata inima.

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Am vazut foarte multe filme, dar unul chiar m-a impresionat! Sincer, nu mai stiu exact cum se numeste.
Era cu Isus (cand era copil ). Deci. Niste baieti se luase de el pentru ca el era prieten cu Maria Magdalena. Itre timp, ea s-a lovit la cap, si a murit, sau ceva de genul. Oamneii din sat au dus-o la un vraci, iar acesta l-a pus pe Isus sa se inchine la idoli, dar acesta a refuzat, si a daramat (din neglijenta cred) statuile alea. Dupa s-a udat pe maini, si le-a pus peste capul Mariei Magdalena, si aceasta s-a ridicat.
Iosif a vazut toate astea. Umbla vorba prin sat sa Isus stie sa faca minuni, asa ca l-au rapit niste hoti, si l-au pus sa transforme pietrele in aur, dar acesta arefuzat, spunand ca tatal lui nu ii mai da voie sa faca minuni. Acestia l-au prins si pe iosif.
__________________________
Stiu ca dupa i-au alungat din sat, Si au gasit un altul in care erau evrei. Dar si acolo, nu stiu ce s-a intamplat, ca au fost alungati. Dupa au plecat in cautarea unui sat nou, Si cand l-au gasit au aflat ca un rege ( Irod parca. oricum era unul rau ) murise. Si oamenii se bucurau. In fine.
_____________________________
Au plecat in satul unde Iosif isi lasase familia in urma cu multi ani. Acolo I-au pus sa doarma intr-o pivnita. Iuda nu se intelgea cu niciunul. Dar Isus mereu era intelegator si iertator cu toata lumea.
Dupa s-a dus in templu. Si toti erau mirati, pentru ca el stia totul.
____________________________
Pentru multi poate e plictisitor. Dar mie mi s-a parut un film foarte bun. Mentionez ca filmul era in limba italiana. Dupa cum am mai spus, nu am retinut numele.

MAi este o telenovela care o urmaresc. Mi se pare cea mai buna care a fost difuzata pana acum pe Acasa. Se numeste "Mas sabes el ddiablo de amore". Scenariul este foarte bun.Actorii, prestatia lor. happy

| Tzuc a răspuns:

The Secret pentru ca ma ajutat foarte mult sa gandesc pozitiv.trebuie sa-l vezi si tu ca meritahappy. este vorba despre legea atractie. ceva gen ca esti ca un magnet care atrage gandurile tale si dorintelewinkinghappy

| Deny93 a răspuns:

A Walk to Remember e filmul care mi-a placut.adica l-am vaz de 5 ori sh de atea ori am plans, m-a impresionat povestea de dragoste celor 2. ca el nu vrea sa renunte la iubirea lor sau la ea. e ff interesant. ti-l recomand sa-l vezi daca nu l-ai vaz deja. :*:*

| ralukyss a răspuns:

The notebook

2 tineri au parte de o dragoste adevarata. e superb filmul! se bazeaza pe..."pana cad moartea ne va desparti"