| wolder a întrebat:

Care a fost ultimul film ce v-a impresionat [puteti sa imi povestiti despre ce este vorba]?

6 răspunsuri:
| notsurewhoiam a răspuns:

Hmm ultimulthinking cred ca My sister's keeper sau Wall-e :d
Nu mai stiu exact dar amandoua merita vazute.In primul e vorba despre o familie cu 2 copii, o fata si un baiat, in care fata este depistata cu leucemie si are nevoie de mai multe transplanturi dar niciunul din membrii familiei nu e compatibil asa ca parintii mai fac o fetita care are rolul de a-si mentine sora in viata "daruindu-i" ce are nvoie. Dupa ce creste fetita incepe sa se sature sa fie o cutie de aprovizionare si apeleaza la un avocat ca sa devina singura resposabila si indreptatita sa ia decizii cu privire la viata ei. Apoi lucrurile se complica in timpul procesului sora bolnava ajunge in spital din cauza ca nu primeste transplantul si mai departe nu iti zic pentru ca o sa pierzi suspansul oricum nu are cum sa nu te emotioneze acest film.
Wall-e e un film animat care prezinta viata ultimului robot de pe Pamant ce recicleaza gunoi care se indragosteste de un robot extraterestru trimis in misiune pe Pamant.E un film care ne da o lectie de viata pentru ca ne arata cum o sa fie lumea in 2070 cand Pamantul va fi plin de gunoaie nelocuit decat de acel robot pentru ca populatia a plecat pe alta planeta in care sunt condusi de roboti. Oamenii uita si sa mearga deplasandu-se cu un fotoliu avand doar computere ca prieteni. Oricum dupa ce il vizionezi o sa te faca sa apreciezi viata mai mult si sa vezi lucrurile altfel.
Ambele filme sunt super nu mai stiu care din ele a fost ultimul dar merita vizionate amandoua. Sper ca te-am ajutatbig grin

| Cristi19 a răspuns:

The Core, pamantul se opreste din rotatie si trebuie gasita o modalitate sa isi revina la normal.Nu-s un bun povestitor dar filmul este genial
http://www.imdb.com/title/tt0298814/

| wolder explică (pentru Cristi19):

Interesanta ideea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Requiem for a dream. Stiu ca e cam vechi dar este filmul meu preferat.
"Harry si prietenul sau Tyrone se ocupa cu vanzarea heroinei in Coney Island, New York. Marion, prietena lui Harry, este dependenta de droguri si incearca sa se distanteze de bogatul ei tata. Harry spera sa dea lovitura si sa obtina sufucienti bani pentru a deschide un magazin de haine impreuna cu Marion, insa deocamdata nu reuseste decat sa obtina bani pentru a trai cat de cat decent. Mama lui Harry, Sara, isi petrece timpul uitandu-se la televizor si i se spune ca are sansa de a aparea in emisiunea ei preferata. Ea vrea sa slabeasca pentru a putea intra in rochia ei rosie si viziteaza un doctor care ii da o reteta cu amfetamina, insa devine dependenta de pastile. "

| wolder explică (pentru anonim_4396):

Filmul l-am vazut acum cativa ani buni...
si de atunci l-am mai vazut de cateva oribig grin

| alabalaportocalala a răspuns:

August Rush.Doamne filmul asta e atat de genial \m/. Deci e vorba despre un baietel al caror parinti sunt doi muzicieni foarte foarte buni care s-au intalnit la pe o cladire noaptea ascultand muzica, sau indragostit foarte tare unul de altul si in noaptea aia au facut sex, dimineata tipa pleaca sa se intalneasca cu tatal ei care nu o mai lasa sa se intalneasca cu tipul ala. Dupa ceva timp ea afla ca e insarcinata si chiar inainte sa nasca tatal ei vroia sa o convinga sa nu pastreze copilul si dupa o cearta destul de dura ea iese in strada si este lovita de o masina, se trezeste la spital si tatl ei ai spune ca baiatul pe care trebuai sa-l nasca a murit, dar de fapt el il daduse unei case de adobtie, dupa 11 ani in care baiatul a tot sperat ca parintii lui il vor gasi prin muzica se hotaraste sa plece el sa-i caute si de aici tot felul de aventuri, chiar ajunge la o scolala de muzica foarte buna si isi scrie propria piesa care va fi cantata intr-un spectacol foarte mare din Central Park NY unde-si gaseste si parinti.Trebuie neaparat sa te uitiwinking.