| SmileFreedom a întrebat:

Ce fond de ten credeti ca este cel mai bun pentru un ten putin acneic? Nu vreau sa fie a o masca si in acelasi timp vreau sa acopere bine cosurile si sa nu fie foarte scump(pana in 50 de lei). Multumesc.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe o piele bolnavă nu se aplică fond de ten. Se tratează tenul cu o mască pe bază de acid salicil, un tonic antiseptic și tinctură de propolis pe zonele afectate, toate se vor face seara pe tenul spălat cu un săpun antibacterian/cu sulf.
Fondul de ten îl vei aplica te tenul curat, și este indicat cel pentru ten sensibil. Niciodată să nu te culci machiată.
Pa, pa.