| Crinela a întrebat:

Am un ten acneic, dar nu sever pentru ca problemele încep sa se termine. Totusi vreau un fond de ten care sa acopere roșeața sau eventualele coșuri dar sa nu fie ca o masca. Sa fie ceva cu o acoperire medie. Îmi puteți recomanda ceva?

2 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Ai un buget anume? Eu ti-as recomanda fondurile de ten pe care le-am folosit eu, dar sunt cam scumpuțe laughing

| wonderwoman123 a răspuns:

Eu acum sunt indragostita de fondul de ten de la fenty. E pe baza de apa, deci e suuper lejer, dar are o acoperire buna, nu e full. Alte fdt bune sunt cele de la too faced, in special cel born this way. Beneficii:
1. Miros foarte bine ( born this way are extract de apa de nuca de cocos, si nici nu e miros artificial iar celalalt are extract de piersici)
2. Acoperire medie-mare, culoarea de adapteaza la nuanta tenului tau ( sa nu crezi ca daca ti-ai luat un fdt alb si tu esti ff inchisa o sa se adapteze asa, o face daca ai nimerit o nuanta mai inchisa sau deschisa)
3. Lejer, fara efect de masca
4. Vegan, cruelty-free
Altul e cel de la mac, prolongwear si studio fix.( studio fix e mai mult pentru un ten mai uscat)
Drugstore- Maybelline fit me, Maybelline Super stay, L'oreal Infailible 24 h matte.