| Mihaela_Severa_1998 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi fetelor, barbatul intelegator, in ce consta intelegerea de la un barbat pentru o femeie?

Răspuns Apreciat de Editori
| Peachdelight a răspuns:

Cred ca lucrul asta e ceva universal. Și bărbații dar și femeile își doresc alături o persoana intelegatoare. Toti avem defecte care pot fi tolerate mai ușor sau mai greu, deci e destul de important ca persoana de lângă tine sa îți inteleaga trăirile, stările, sa ai sentimentul ca el sau ea este acolo lângă tine indiferent de circumstanțe si te înțelege Intr-un mod profund, emoțional si spiritual. Ca de exemplu ai o zi de tot rahatul la munca dar totuși sti ca persoana care te așteaptă acasă te poate ajuta sa îți reîncarci bateriile. Totul cred ca tine de compatibilitatea dintre cei doi, de sprijinul moral pe care îl Primești de la partner. E foarte important sa găsești o persoana lângă care sa simți ca nu vei fi judecat.
Eu una, sunt o fire mai complexa și ciudata in același timp. Pot sa trec extrem de repede de la o stare de alta, deci cu siguranța la un bărbat caut sa fie lângă mine la bine și la greu și sa inteleaga ca e ok sa nu fiu mereu bine dispusă, e ok sa ma simt uneori fără energie. de obicei caut sa primesc ceea ce ofer.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine e acel bărbat care are o inteligenţă emoţională superioară, bine dezvoltată şi poate să mă "citească" şi să-mi înţeleagă emoţiile, gesturile, fără ca eu să duc muncă de lămurire să-l conving de ce simt asta, de ce procedez într-un anumit fel.