| ddddidi a întrebat:

Ce inseamna pentru voi libertatea?

Răspuns Câştigător
| ChangeYourLife a răspuns:

Pai la intrebarea asta multi raspund ca libertatea inseamna fara parinti fara scoala sa ei decizi singur sa faci ce vrei pentru ca multi spun asta dar sunt multe alte moduri prin car epoti sa iti exprimi libertatea cu ar fi muzica sau dansul sau pictura
pentru ca multi gasesc in activitatile astea libertatea
eu ma regasesc mai mult in muzica ea imi transmite multe stari si ea inseamna pentru mine libertatea e ca si cum as incepe o noua viata ca si cum as fi cineva ca si cum as putea sa fac tot ce imi doresc asta inseamna pentru mine libertatea poate ca nu este cinestie ce raspuns dar hei este cea ce simit nimeni nu e perfect tine minte astawinking

3 răspunsuri:
| alina58 a răspuns:

Dreptul de a lua decizii? Nu, nu se aplica si la noi. Dreptul de a avea o personalitate, fara a fi judecat? Cam greu... Dreptul de a spune ce credem fara a fi cenzurati? Nu am vazut sa se aplice asta si pe la noi. Dreptul de a face ce vrem cu viata noastra? Nu, ne este interzis, sau intampinam probleme gen: "N-am bani" Atunci...nu cred ca am putea defini libertatea decat: Un drept de care noi romanii nu beneficiem!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fac ce vreau fara a fi chestionata, sa nu ma intrebe nimeni cand vin sau unde plec.

| danutzmarian a răspuns:

Distractie iti dai si seama