| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna libertatea pentru voi?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma simt suficient de liber in societatea in care traiesc. este o definitie destul de corect a ce inseamna libertatea pentru mine

| LPCTSTR a răspuns:

Libertatea pentru mine este nementionarea fundei ca scop suprem pentru folosirea cliseicelor formulari plicticoase si patetic utilizate in largul spectru de domenii pentru care TPU activeaza si ofera posibilitatea "de a asculta vax populi asupra intrebarilor noastre".

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Am scris "Funda" pentru ca intrebarea simpla era postata deja de altcineva si am mai pus ceva in plus ca sa ma o lase sa o postez.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Puteai sa pui un emote sau ceva, nu "funda" lmfao laughing

| Emma30555 a răspuns:

Libertatea este atunci când nu ești constrâns sa faci ceva, atunci când te exprimi liber fără sa ți fie teama ca vei fii judecat, când poți sa fi tu însuți indiferent de împrejurări, când ceilalți te accepta asa cum ești și nu pun tot felul de presiuni pe tine.

| gemeni6226 a răspuns:

Inseamna sa am bani suficienti sa nu mai fiu nevoita sa merg la servici pentru a putea dormi cit doresc eu deja consider ca am lucrat suficienti ani 40.In rest imi place la servici dar e deja obositor programul.In afara de asta de multe ori nu pot lua parte la evenimente de familie din cauza programului de servici.Deci pentru mine libertatea inseamna sa am bani destui pentru a-mi realiza obiectivele propuse.