| facepalmlol a întrebat:

Ce inseamna pentru voi prietenia? Voi aveti prieteni, in adevaratul sens al cuvantului?

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Pai nu stiu...Prietenia,in capul meu, e legatura care se formeaza intre doua persoane care au multe lucruri in comun, care impart aceleasi ganduri, care se inteleg una pe cealalta, care au cam aceleasi principii si cam acelasi mod de a privi viata...Cam atat, ca sa zic pe scurt.
Deci cred ca nu am prieteni in adevaratul sens al cuvantului, ci doar amici, cunostinte.

2 răspunsuri:
| ladypink1 a răspuns:

Pai. E momentul acela cand pur si simplu ai nevoie de cineva si aceea persoana te ajuta, e alaturi de tine.
Cand te simti singura, iar aceste persoane sunt langa tine. Prietenia este atunci cand ai cui sa ii povestesti cele mai banale lucruri. Pacat ca nu se intampla mereu asa sad Succes!

| iQueenB a răspuns:

Prietenia este cel mai bun lucru care ti se poate intampla big grin. Sa ai un prieten aevarat este mai presus de orice, gandeste-te cate poti face alaturi de el cate amintiri... Dar bineinteles mai sunt si prieteni falsi pe care nu ii vezi tocmai din prima. Dar cei mai buni sunt cei care stau langa tine si la bine si la greu nu te lasa te face sa razi cand esti deprimata. big grin

Prietenia este totul :*

Sper ca te-am ajutat