| Roxii33 a întrebat:

Ce inseamna prietenia pentru voi?batting eyelashes

12 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Un lucru frumos pentru cine o descopera, pentru mine e nimic, e 0, dar cred ca sunt persoane care au parte de ea, nu stiu...

| ღHinataღ a răspuns (pentru MarianWLF):

Ma,noi 2 suntem pe aceeasi lungime de unda

| MarianWLF a răspuns (pentru ღHinataღ):

Poate laughing

| Danysan a răspuns:

Incredere si iarasi Incredere!

| Grimmjow69 a răspuns:

Prietenia e cel mai frumos lucru care poate apărea între 2 sau mai mulţi oameni, lucru special, de încredere, dragoste, afecţiune, un lucru care l-a realizat D-ZEU cu noi pentru a nu ne simţi singuri pe Pământ.Un prieten adevărat te va lasă să plângi pe umărul lui, să spui toată durerea, iar atitudinea lui va face cât milioane de cuvinte.Un om cu prieteni e un om binecuvântat, un om norocos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nimic

| CVane a răspuns:

Eu el/ea comunicam, petrecem timp impreuna, ne ajutam.

| georgeta27 a răspuns:

Este o relație afectivă și de cooperare între două persoane. Este un sentiment de simpatie, respect, afinitate reciprocă ce leagă două ființe umane.

| catinque a răspuns:

Prietenia, păi acel sentiment asemănător cu dragostea, dar o dragoste ca pentru un frate, o mamă. Prietenia este cel mai frumos lucru, între 2 persoane, cu aceleași interese, care se înțeleg una pe alta și se asprijină indiferent de situație. Atunci când ești rănit de cel/cea mai bună prietenă simți că un cuțit îți străpunge inima, dar tocmai asta e esența prieteniei, să-ți dai seama că nu poți pune capăt la tot, că trebuie să mergeți înainte, să rămâneți împrună. Prieten e cel care nu este neapărat de aceeași vârstă sau gen și este alături de tine fără alte interese.
Sper că te-am ajutat, pa pa!

| Blackrose101 a răspuns:

Prietenia dintre doua persoane inseamna ca te poti baza pe celalalt mereu si oricat de mult ati sta despartiti nu se schimba nimic intre voi.

| ionutbrezeanu a răspuns:

Pentru mine, prietenia, alaturi de familie, inseamna intr-un cuvant ''totul'' /Respectul si ajutorul reciproc pun bazele unei prietenii adevarate.

| Aquafairybezelesiunicorni a răspuns:

Sinceritate.