| BoroNaSuPo a întrebat:

Ce inseamna sa fi golan? Adica ce intelegi daca un baiat zice ca e golan?
mersi:*
fundahappy

4 răspunsuri:
| andreea_6295 a răspuns:

E pe cont propriu. Eu asta inteleg.

| Madden a răspuns:

Golan adica sa fie tupeist, direct, sa stie sa faca rost de bani, sa se priceapa la masini, femei, bani rolling on the floor desi conform DEX )Golan= Om care nu are preocupări serioase; om de nimic; derbedeu; secătură. 2) fam. Tânăr care se ține de pozne; ștrengar. 3) Persoană îmbrăcată în haine zdrențăroase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ii place sa zboare din floare in floare, sa stea cu baieti in cartier sa faca combinati, sa castige respect cu vorba buna sau nu...sa fie smecher.