| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand un baiat este golan? Ce inseamna a fi golanconfused?

Răspuns Câştigător
| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

@gabystelistu95 ...se vede ca nai schoala vietiii pustiulica... golanu e tipu din cartier care daca ii dai 5 lei iti bate pe cine vrei. golanu e cel care chiar daca nare ocupatie face ceva util ...are si el rolul lui de ex daca ai un ubit golan nu se mai ia altii de tine.si nu e zdrenturos golani sunt nuami la nike armani imbracati cum parfumuri boss alea alea si GabyStelistu95 nu mai lasa comenturi daca nu stii despre ce e vb decat sa scriii aiurea...adica am multi prieteni golani atentie am zis cam multi nu numai ca ei am...si daca ar vedea comm tau si te-ai intalnu fata in fata cu unu ai avea tupeu sa faci ceva? .iti zic eu nu

| ReVeRs a răspuns (pentru Andy~~Black~~Underground~~Mafia):

Frate ce zici tu aici faza cu armanii nike astea e mai mult cocalareala nu golaneala asa ca daca nu sti mai bine taci

9 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Adica un baiat este un om fara ocupatie, derbedeu, om sarac, zdrenturos, care bate toata ziua drumurile fara sa faca nimic util.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Buna

Baiat golan-caretoata ziulika bate toate drumurile cu gasca lui fara sa rezolve ceva...care umbla numai prin discoteci

| faranume a răspuns:

Gabystelitu crd ca ai luat raspunsul de aici;).asta spune dex-ul:-?

http://dexonline.ro/search.php?cuv=golan

| LobyCreW a răspuns:

Is 2 tipuri de golanii 1 Golani Falsi dc zic asta? pai Aia daca le dai o flegma pisa din picioarewinking
2:Golani Adevaratiwinking=Is oameni cum se cadewinking Betivi Fucand De garda Etc Etc Ei am dor o pasiune sa nu munceascawinking lor le place sa se bata sa tapeasca toti fraieriwinking Care toata ziua tigari al bucata etc etc(le zic ca si eu is un golan)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un prost fara educatie.betiv si pus pe scandal la orice ora dacai dai o bere.este genul de cartier care neavand ce face nici scoala bici nubca arde gazul de pomana si se crede important. sfarsesc betivi si boschetari. nematurizanduse niciodata sunt parasiti incet de toti si devin ridicoli si neluati in sama de nimeni.de aceia ei se baga in sama singuri. golanca de cartier este la fel.este pitipoanca care crede ca ea e buricul targului de fapt fiind, nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna cand un baiat este pe strada toata ziua numa stand fara bani, dar are tupeu fura si bate pentru bani si nu-i frica de politie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un coleg de clasa care este golan si pana asta seara imi povestea numai despre mafioti si depsre banda lui si nascocea fel de fel de povesti din astea...si asta seara mi-a spus ca de fapt el e golan si acum chiar m-am lamurit cum sta treaba cu mafiotii, golanii, traficantii de droguri, putoii de 13 ani care se cred mari smecheri(atata are colegul acesta al meu care se credea mare mafiot). oricum el ma testa de foarte multe ori sa vada daca poate avea increderein mine si in acesta seara ne-am convins reciproc ca nici unul dintre noi nu poate avea incredere in celalalt si nici nu stiu daca vom mai avea vreodata incredere un lucru este clar...este o lume in care nu oricine poate sa supravietuiasca, este o lume cruda, rea, care are regulile ei.

| Laur1997 a răspuns:

Golania nu se poate invata o ai in sangewinking asa ca nu mai puneti intrebari stupide