| Aiicha a întrebat:

Ce lucruri ati facut/continuati sa le faceti, chiar daca nu va place sa le faceti?

11 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Aiicha, dacă ar fi aşa toţi ţi-am face o listă lungă, lungă. Mulţi dintre noi facem lucruri care nu ne plac pentru că suntem obligaţi de societate, de orice. Asta e. Mergem la muncă pentru că trebuie, facem ce ne spun alţi pentru că aşa trebuie, nu pentru că noi suntem de acord. Aşa e societate şi regulile impuse de ea. Dar doar aşa funcţionează, deci... asta e! Baftă!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu sunt neaparat responsabilităţi Aiicha, sunt şi lucruri care nu ne plac. Nici mie nu îmi place să fac poze sau dacă fac doar alături de anumite persoane şi în anumite momente în care vreau să am o amintire vizuală. Ce nu-mi place. Să scriu mesaje pe telefon când pot pur şi simplu suna şi într-un minut rezolv. Dar dacă persoana respectivă nu poate asta e. Nu-mi place să stau ore în telefon sau să răspund la oameni care se plictisesc şi încep să sune toată agenda şi te mai ţin şi o oră în telefon. Nu-mi place dar fac pentru că na, asta e. Nu-mi place când trebuie să fiu amabilă şi nu pot faţă de persoana respectivă, nu pot zâmbi fals, asta e. Lista poarte continua.

| Aηηy a răspuns:

Sa am grija de animalutele mele, pestei, hamsteri si 5 papagali, asta inseamna multe colivii de curatat si multe altele dar fac asta pentru ca imi e foarte drag de ele si mila in acelasi timp. Sa o spal pe verisoara mea de 9 ani, fac asta doar pentru ca tin la ea si nu vreau sa se supere ca sta singura in baie. Sa le dau sa manance unor copii mai mici, de`abia ma ingrijesc pe mine da apoi pe ei si e o lista destul de mare. Sa ma joc remi cu o vecina care daca ma prinde se joaca de dimineata pana seara remi si nu se plictiseste si cand vine randul ei sa mute sta mai bine de 5 minute pana se gandeste. Sa ies pe strada atunci cand stiu ca vine un baiat care se tine dupa mine dar ma exaspereaza, fac asta doar ca sa nu se supere prietenii mei ca ii las singuri. Sa fac curatenie in casa zi de zi... e un sacrificiu sa strangi dupa ceilalti, la fel fac asta ca sa fie multumiti parintii mei. Sa le imprumut bani parintilor si sa nu mi`i mai dea inapoi... dar tu>?

| User a răspuns:

Sa merg la scoalastraight face De cand ma stiu urasc chestia asta...

| Aiicha explică:

@Ganduri albe, tu vorbesti despre responsabilitati.Eu vorbeam de lucrurile de zi cu zi, exemplu:ai facut ceva doar de dragul unei persoane, chiar daca nu ti-a placut sa faci acel lucru...

| Aiicha explică:

@anny si atat kiss, mie nu-mi place sa mi se faca poze, dar de dragul prietenei mele Irina fac(nu mereu), nu-mi place sa comunic cu persoane care nu le simpatizez, dar deh, cu colegii de clasa trebuie sa comunici, nu-mi place sa platesc cu aceeasi moneda, dar unele persoane chiar merita sa simta pe pielea lor ceea ce au facut altora, nu-mi place sa zambesc de complezenta, dar alta metoda nu am cand intalnesc o persoana care nu o suport.si mai sunt si altele dar nu-mi mai vin acum in minte.winking

| Roxy a răspuns:

Pai urasc sa dau cu matura, sa periez pisicileangry...
Sa sterg praful...ma termina lucrul asta la cat este de plictsitor laughing
Sa merg la ora de istorie...am o frica ca imi da 4 sau 3 de numa(anul asta mi se schimba profa:X)
Sa ma dau cu autobronzant... e greu sa te dai singura pe spate, si vreo 3-4 zile nu pot sa fac baie sau dus ca se duce si si innebunesc la ce senzatie amlaughing
Sa imi aranjez dulapurile. am o droaie de haine trantite in dulap aiurea si am o groaza sa le cald si impaturesc.
Multe lucruri nu imi plac. AAASi sa i raspund din politete la telefon la o prietena ce ma suna din ora in ora si ma intreaba"daca am gandaci"(la inceput era comic) sau incepe sa rada in telefon fara motiv sau mi se plange ca i s-a rupt vreo unghie sau cine stie celaughing

| Whatthehell66 a răspuns:

Sa invatrolling eyes

| ioana_5584 a răspuns:

Spal vaselebatting eyelashes

| Lacramioara7531 a răspuns:

Buna intrebare!happy Sa ascult povestile nemuritoare ale unei colegehee hee(nu vreau sa o supar desi este extrem de plictisitoare); sa ma uit la filmele pe care doar prietena mea Ana vrea(atunci cand sunt cu ea)(o fac de dargul ei, desi mi-ar placea sa vedem impreuna si filme pe care eu le indragesc), sa rad fals atunci cand imprejurarea imi cere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii ascult povestile unei prietene care se pierde mereu in amanunte, si uneori imi vine sa ii zic sa treaca mai repede la subiectblushing.