| sandutza11 a întrebat:

Ce lucruri nu trebuie sa fac in timpul menstruatiei?

Răspuns Câştigător
| Carmen100 a răspuns:

Nu trebuie' sa face efort foarte mare, in rest poti sa faci ce vrei happy
Si stai linistita ca poti sa mergi la biserica. Treaba asta e de pe vremea babelor care nu aveau tampoane/absorbante si curgea pe jos, iar in biserica nu e voie sa curga pe jos, deci poti merge happy
Si treaba cu "daca faci sex cand esti pe stop nu ramai insarcinata" e si asta o mare tampenie, poti ramane gravida de la prima pana la ultima menstruatie indiferent de ce zi e.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sex.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Poti sa faci ORICE!
Cei ce spun ca nu poti sunt doar MITURI.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport,sex!

| LoveeMakeup9 a răspuns:

Sa nu stai la soare, sa nu ridici greutati mari, sa nu te speli cu apa fierbinte, sa nu faci sport (efort) cam atat.Mai bine citeste articole pe net despre asta...o sa iti fie folositoare...si apropo, nu-i nimic daca faci sex..de fapt daca faci sex in timpul menstruatiei nu ramai insarcinata
BAFTA

| Anaais a răspuns:

Sa nu faci efort, sa nu stai in soare, si sa nu te speli cu apa fierbinte deoarece risti sa faci o hemoragie. Apa sa fie călie. Si cel mai important lucru este sa nu mergi la biserica.

| marrietta a răspuns:

Uita-te aici noifetele.ro.poate vie afla mai mult