| RealLife a întrebat:

De ce trebuie sa evitam muraturile si maslinele in timpul menstruatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai probabil pentru a nu reține apa în organism.
Consumul de vin roșu crește fluxul sângerării!
Pa, pa.

| luiza a răspuns:

Ce prostie! Poti manca orice, este recomandat sa eviti vinul rosu, pentru ca subtiaza sangele si s-ar putea sa-ti vina mai mult cantitativ!

| emima a răspuns:

Nici vorba de asa ceva

| pwp a răspuns:

Nu am auzit de chestia asta...cred ca e doar un mit.

| MadisonMDX a răspuns:

Sunt doar mituri! Mananca cate vrei tu si ai sa vezi ca nu patesti nimic. Nu ma crezi? Intreaba un doctor.

| cherrybomb a răspuns:

Decat vinul trebuie sa il eviti

| mary96 a răspuns:

Pe asta de unde ai mai auzit-o, nu este nimic adevarat,sunt doar mituri, trebuie sa eviti doar vinul rosu, dar doar cand esti in perioada12

| 37celsius a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva, Eu am mancat ( I'm alive!)