| Colban_Anamaria_1997 a întrebat:

Ce ma sfatuiti sa fac ca sa pot urma medicina, de la stiinte sociale! Nu vreau sa urmez biologia-chimia pentru ca acum e prea tarziu! Orice sfat bine venit!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu ai ce sa faci decat sa te pregatesti in particular.La stiinte sociale stiu ca se scoate din a 11 a matematica, fizica si chimia(cred) deci nu trebuia sa-ti alegi profilul asta daca vrei la medicina.

| Colban_Anamaria_1997 explică (pentru Bondarel99):

Da,dar cred ca am sa pregatesc in particular, multumesc frumos de raspuns.am incercat la bio-chimie si e greu sa mai recuperez tot! asta e!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Colban_Anamaria_1997):

Esti a 9 a? Te poti transfera la o clasa de real, inca mai poti...

| Colban_Anamaria_1997 explică (pentru Bondarel99):

Nu sunt in clasa a-10-a.dar nu mai pot sa merg caut o solutie ca sa pot urma medicina! Ma poti ajuta cu un sfat?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti spun...si eu sunt a 10 a si planuiesc sa dau la medicina,sunt la un profil de stiinte ale naturii(fac multa fizica,biologie si chimie) si la mine in liceu sunt multi care se muta de la o clasa la alta, trebuie doar sa dea niste diferente.Dar daca tu nu vrei sa te muti, cauta niste meditatori si invata mai ales chimie, chimia organica este grea si e cea mai importanta la admitere si biologia de asemenea unde este mult de tocit, fizica e foarte grea dar nu conteaza chiar asa de mult.Cumpara-ti carti, dar fara meditatii nu cred ca reusesti mai ales ca este bataie pe locuri la medicina si la uman nu te poti pregati suficient.

| Colban_Anamaria_1997 explică (pentru Bondarel99):

Am sa incerc, sa gasesc dar am sa ma pregatesc singura sa vad ce pot face! Mersi de sfat!big grin