| papushikroz a întrebat:

Ce materii se predau la profilul de siinte sociale dar la filologie?

Răspuns Câştigător
| Daniella13 a răspuns:

La filologie in general limbile straine. Faci cam tot ce faci la un alt profil doar ca are la baza engleza, franceza si romana. Nu e importanta matematica, fizica si chimia.

2 răspunsuri:
| Ralucutsa a răspuns:

Filologia este bazata pe:Limba si literatura romana, Literatura Universala si Limbi Straine (engleza, franceza, spaniola, portugheza, italiana)

| madautzaxD a răspuns:

Toate materiile dar filologia e bazata pe romana si stiintele sociale...pe stiintelaughing adica biologie matematica chimie...etc