| marihen a întrebat:

La ce materii dai BAC-ul la profilul ȘTIINȚE SOCIALE? Dar la FILOLOGIE?

Răspuns Câştigător
| RandyMarsh a răspuns:

Valabile pentru ambele:
Probe obligatorii:romana si istorie.
Probe la alegere:geografie,sociologie, psihologie, economie, filosofie, logica.

2 răspunsuri:
| JustStitch a răspuns:

Stiinte sociale : Limba şi literatura Romana, Matematică si la alegere Fizică, Chimie sau Biologia iar la Filologie se dă la Romănă, istorie şi Geografie

| Evelinmariaa a răspuns:

La filologie dai bac la romana, istorie si o proba la alegere intre geografie, logica, psihologie, economie si filozofie.
Iar la stiinte sociale este la fel.
Atat filologia cat si științele sociale tin de profilul uman.