| Ramonicutza a întrebat:

Ce note ar trebui sa am la scoala ca sa fiu o eleva buna dar nu tocilara cum s-ar spune Doar sa nu fiu una cam proasta big grin :*

Răspuns Câştigător
| PopândăuIRătăcit a răspuns:

A fi un elev bun inseamna a invata sa inveti cu placere materia. Nu e chiar atat de urata. Treaba e s-o intelegi. A fi tocilara inseamna a invata totul mecanic. Daca te face cineva "tocilara" iar tu nu esti, atunci nu merita efortul de a ii da atentie. Noroc. happy

4 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

8+. Daca mai scapa si un 7 asta ehee hee.
*-*

| andreeadenisa22 a răspuns:

Pai, la scoala trebuie sa ai numai note de 9 si 10, sa fi un elev bun, dar daca te mai si distrezi, nu-ti pierzi pauzele numai invatand, nu vei fi considerata o tocilara.

| ÐiÐi a răspuns:

Fara suparare ca sa fi o eleva buna ( si asa ar trebui sa fi ) ar trebui sa ai medii de 10 si note de 9 si 10... daca iti pasa ca altii zic ca esti tocilara esti fraiera :-J viitorul tau e in joc, nu prostii fraieri care nu invata si rad de altii cat de buni suntwinking daca ai inteles mesajul meu atunci sper sa iti dai seaama ca nu ar trebu sa iti pese ce zic altii, ar trebuie sa te preocupe numai si numai invatatul nu ce zic copii care nu realizeaza cat de important este inavatatul... pentru ca peste cativa ani o sa zica :`` Eu am ras de fata asta ca invata si avea note bune dar acum ite unde e :O`` genu asta de persoane nu au creier ca sa aprecieze munca depusa pentru a invata :-J si rad ca prostii :-J :* mult succes si spor la scoala big hug

| Ancutza12 a răspuns:

Notele de 10 si de 9 sunt cele mai bune. Si 8 este bun, dar sa nu faci o obisnuinta.winking Pentru a lua note bune trebuie sa iti placa ce inveti, nu sa inveti automat. Daca iei note bune nu inseamna ca esti tocilara. Sa nu-i bagi in seama pei cei care iti vor spune asta. happy