| denyzo a întrebat:

Ce parere aveti de plimbarile in aer liber fara amici?

Eu nu prea mai am prieteni de ceva timp si ma gandeam sa incerc sa ies singura pe afara, insa mi-e rusine sa ma plimb de una singura si nu prea stiu ce sa fac.

Cum m-as putea obisnui cu asta?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Nu e nici o rusine, nu stiu de unde ai dedus asta.
Iesind din casa, ai sanse sa-ti faci si prieteni.
Dar daca esti timida, e mai greu cu socializarea.
Nu stii ce sa faci? Tare asta...
Te plimbi pe unde iti place pana te plictisesti.

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Poti sa iesi singura fara probleme.
Eventual ia si un aparat foto sau telefon cu tine si fotografiaza lucrurile interesante. *poate iti place*

Incearca sa nu mergi prin zone periculoase sau dubioase si sa mergi la ore rezonabile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultând muzică la căști.
Te obișnuiești după prima melodie cu atmosfera.

| Albinuța767 a răspuns:

Ascultă muzică în căști, sau fa activități pe telefon (Facebook, mesaje)